Puhkus - palun veel abi

  • MAMMUT
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35623 lisas MAMMUT
Töötan asutuses teist tööaastat ja soovisin võtta tasulist puhkust teise tööaasta eest kuna esimese tööaasta eest on puhkusetasu kätte saadud 28 kalendripäeva eest, kuid puhkasin 14 päeva. Õigus oleks puhata veel 14 päeva, kuid seda ilma igasuguse tasuta. Teatasin suusõnaliselt tööandjale, et ma loobun 1. tööaasta alles jäänud puhkusest ning soovin välja võtta teise tööaasta eest õiguse järgi juba saadaoleva 14 päevase korralise ja tasustatud puhkuse. Selle peale öeldi, et OK, esmaspäeval,17.dets. kanname puhkuserahad üle. Läksin tänasest (so 18.12) puhkusele, kuid raha pole veel saanud. Seaduse järgi peab puhkusetasu olema makstud hiljemalt viimasel tööpäeval, seega oleks pidanud rahad 17.12 laekuma. Viivitatud päevade võrra peaks mu puhkus pikenema ning tööandja peaks nende päevade võrra ka rohkem puhkusetasu maksma. Kui nad nüüd ei maksagi nädala või isegi kahe jooksul, siis millal ma peaks avalduse esitama puhkuse pikenemisest puhkuserahade ülekandmise viivitamise tõttu? Ja kuidas selle avalduse sõnastus umbes peaks välja nägema?
Kas ma oleks pidanud kirjutama mingi avalduse ka selle kohta, et loobun 1. tööaasta väljavõtmata puhkusest?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35639 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas Puhkus - palun veel abi
Puhkusest loobumiseks ei ole mingit alust. Samas on tööandja kohustatud koos puhkusetasu välja maksmisega andma inimesele ikka ka reaalse puhkuse.Ma ei saa aru kuidas on võimalik näidata inimesele tööajatabelisse puhkus ja koos sellega maksta nii puhkusetasu kui ka töötasu?
Puhkuseseadus sätestab selgelt ja üheselt mõistetavalt:
7. Puhkuse andmise kohustus ning puhkusest loobumise kehtetus

Tööandjal ei ole õigust jätta puhkust andmata ja töötajal ei ole õigust puhkusest loobuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 7 kuud tagasi #35642 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkus - palun veel abi
Lisan Sirje vastusele veel, et -
Mille alusel sind puhkusele lasti, töötaja avaldust vaja kui puhkusteajakavas juba puhkus määratud polnud?
Puhkuse pikendamist saab nõuda ainult puhkuse ajal, avaldusel märkida puhkuse alguse ja puhkusetasu saamise kuupäevad ning sõnaselgelt väljendada soov puhkust pikendada tasu maksmisega viivitatud päevade võrra.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.