Puhkusetasu viibib juba 17.-st

  • MAMMUT
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35714 lisas MAMMUT
1. Kas nüüd kirjutan avalduse, et palun pikendada minu korralist puhkust puhkusetasu maksmisega viivitatud kümne päeva võrra?
2. Ja mis saab siis, kui nad ei maksagi ei see aasta ega ka selle pikenduse aja jooksul?
3. Ja kas ma pean selle puhkuse kohe nüüd järjestikku ka välja võtma või võib see jääda praegu reservi, et hiljem kasutan? Sest sisuliselt mul seda puhkust nüüd moment enam vaja pole kuna tegelikult oli selleks ajaks kinni pandud plastiline kirurgia lapsele, kuid puhkuseraha ei makstud ning siis pidin selle tühistama - pole nii palju vaba raha välja käia.
4. Kuidas saan tööandjale ja raamatupidajale selgeks teha, et nad on kohustatud maksma ka pikendatud puhkuseaja eest puhkusehüvitist? Kas võik ära märkida avalduses mingi paragrahvi näiteks?
5. Ja kas ma saan ise ikka õigesti aru, et kui aastas on ettenähtud puhkust 28 päeva ja kui tööandja viivitab puhkusetasu maksmisega 10 päeva, siis mul on õigus puhata hoopis 38 päeva ning kõik need 38 päeva on kaetud ka puhkusetasuga või need 10 lisapäeva puhkan ilma puhkusetasuta???

Praeguse kursi järgi teeb see 10 päeva viivitust, puhkuseavalduse järgi puhkan 18.-st, raha oleks pidanud saama siis 17.dets.-l. Kuid seda pole siiani laekunud(kord pole firmal moment raha,oota paar päeva, siis öeldi, et maksuamet on kinni - see oli 21.dets., et ei saa sellepärast ülekannet teha jne., jne.).
APPI-APPI, MIDA MA ETTE PEAN VÕTMA?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35715 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkusetasu viibib juba 17.-st
1. Jah
2. Nõuad aga edasi kui soovid.
3. Ei saa hiljem
4. PuhS §24. Puhkusetasu maksmine
(1) Puhkusetasu makstakse täies ulatuses hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust.
(2) Töötaja, kellele ei makstud puhkusetasu käesoleva paragrahvi lõigetes 1 või 3 ettenähtud ajal, võib nõuda puhkuse pikendamist puhkusetasu maksmisega viivitatud aja võrra.
5. Pikendatud puhkuse eest peab maksma ka puhkusetasu.

Maksuameti kinni olemine ei mõjuta puhkusetasu väljamaksmist(ülekannet) - lollid vabandused!!!

Kuula oma sisemist tahet(häält) mida tahaksid ja siis juba edasine tegevus vastavalt sellele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MAMMUT
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35721 lisas MAMMUT
Vastas MAMMUT teemas Puhkusetasu viibib juba 17.-st
TÄNUD, aga pea on ikka laiali otsas, sest ei taha nagu riidu ka päris minna, kuid sellise avaldusega on eeldatavasti tüli garanteeritud.
Aga samas ei saa lasta iga asja peal pähe ka päris istuda - et teevad mis tahavad. Eks mul ole aega paar päeva mõelda kuna puhkus kestab 31.12, või kas ma ikka võin viimasel päeval anda avalduse puhkuse pikendamisest???
NB Puhkusetasu sain täna lõpuks ikka kätte, aga koos dets. palgaga, kuigi palgapäev peaks olema 15. jaan. - või on see normaalne, varemalt on teisiti olnud, kuid oli ka teine raamatupidaja?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35723 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkusetasu viibib juba 17.-st
Riidu ei taha siis viisakalt saab ka.
Avaldus kindlasti puhkuse ajal esitada ja kahes eksemplaris enda omale tööandja poolne viseering kätte saamise kohta.

Kui ettevõtte siseselt ei ole fikseeritud jooksva töötasu maksmine koos puhkusetasuga siis makstakse töötasu välja palgapäevaks - kaotasid sellega, sest aasta vahetusega maksuvaba ja tm määra suurus muutuvad oleksid saanud palgapäeval väljamakstud töötasu lihtsalt rohkem kätte kui nüüd aga ära heida meelt veeb.kuus sulle kätte tulev summa ühe lisa(2250) maksuvaba võrra suurem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.