Puhkus

  • ztella
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35733 lisas ztella
Puhkus lisas ztella
tere
kuna ma pole varem puhkusel olnud, siis tahtsin küsida, et kui mul on katseaeg läbi, kas siis on mul õigus võtta puhkust?smuti tahtsin küsida, et kuidas arvestatakse 28 päevast puhkust?kui ma näiteks võtan nädala puhkust, kas siis mu puhkusest arvestatakse maha 7 päeva (kaasaarvatus laup. ja pühap. või ainult 5 päeva?)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35735 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas Puhkus
Iga Sinu poolt töötatud kuu annab 2,33 (28 kp : 12 kuuga ) puhkusepäeva. Puhkuseseadusest tulenevalt on Sul õigus puhata pärast kuue kuu töötamist ja siis võrdeliselt töötatud kuude arvuga. 6 kuud töötamist = 14 puhkusepäeva.
Seadus ei sätesta, et puhkus peab lõppema pühapäevasel päeval. Küll peab üks puhkuse osa olema vähemalt 14 kal. päeva.

Puhkuseseaduse § 13. Puhkuse andmine esimesel tööaastal

(1) Töötajal, kes on esimesel tööaastal töötanud vähemalt kuus kuud, on õigus saada puhkust võrdeliselt töötatud kuude arvuga. Saamata jäänud puhkuseosa antakse tööaasta kestel mõnel muul ajal või töötaja nõusolekul liidetakse järgmise tööaasta puhkusega või antakse teise tööaasta kestel mõnel muul ajal.

(2) Sõltumata töötatud ajast, on esimesel tööaastal õigus saada puhkust täies ulatuses:
1) alaealisel;
2) isikul, kellele on määratud töövõimetuspension või rahvapension töövõimetuse alusel vastavalt riikliku pensionikindlustuse seadusele;
3) naisel enne või pärast rasedus- ja sünnituspuhkust;
4) tööga seotud tervisekahjustuse järgselt töövõime osaliselt kaotanud töötajal;
5) muudel seaduse, muu õigusakti, kollektiiv- või töölepinguga ettenähtud juhtudel.

(3) Poolte kokkuleppel võib esimesel tööaastal anda puhkust täies ulatuses, sõltumata töötatud ajast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.