tööandja soovib palka alandada

  • küsimus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35855 lisas küsimus
Mure selline: ühel mu tuttaval töökoht edutas teda asejuhatajaks. Tehti kenasti töölepingu lisa uue ametinimetuse ja suurema palgamääraga. Nüüd aga läks ära juhataja ja tema asemele tuli teine juhataja kes oli selle suure asutuse töötaja juba varemalt, ainult teistes osakondades, võttes kaasa oma asejuhataja (taas sama firma aga teise osakonna töötaja). Vaikimisi tõrjuti mu tuttav oma töökohalt minema, võeti üle töölaud ja saadeti ta lattu tööle lubadusega, et palka ei puudutata. Nüüd aga ütles see uus juhataja suuliselt, et vaja ta tagasi panna endisele ametikohale, madalama palgaga.Aega anti üks päev! täna pidi ta kirjutama avalduse, et on sellega nõus. Tema seda ei teinud, vaid kirjutas avalduse, et palun lõpetada TL prgh 82 alusel ja välja maksta 2 kuu hüvitis. Personaliosakonal aga ei ole näidata kirjalikku paberit ettepaneku kohta. Kas see avaldus siis ei kehtigi, kui tööandjalt ei tulegi seda dokumenti? Mida teha? Ja kas tööandja ettepanek ka siis ei kehti? Oli see ju suuline või võivad nad selle tagantjärgi teha? Kurb lugu, sest töötaja on üsna staažikas tegija seal olnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kh
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35858 lisas kh
Täpselt ma ei tea, aga midagi ei tohiks juhtuda. See on tõesti halvasti, et töökoha alandamist pole paberil kirjas (siis ei saa seda ka teha- eriti veel, kui töötaja pole nõus olnud), aga vastavalt sellele ei tohiks ka avaldus kehtida, sest lepingu rikkumist ei toimunud...
Seaduse järgi ei saa seda töötajat ka koondada... niiet raske olukord neil. Aga palk peab jääma samaks, kui töötaja pole nõus muud moodi:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Epp
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35867 lisas Epp
halloo!!
inimene, ära ole rumal.
tööandjal on õigus teha muudatusi (§ 64 p 1), kuid ta peab seda tegema KIRJALIKULT JA TEATAMA ETTE VÄHEMALT 1 KUU, st 30 päeva. selle aja jooksul töötaja töötab edasi vana palgaga. kui ta selle lepingumuudatusega pole nõus, on tal õigus lahkuda, teatades sellest ette vähemalt 5 kalendripäeva ja nõuda 2 kuu keskmise palga ulatuses hüvitist (§64 p 2)
mitte mingid suusõnalised kokkulepped ei loe, kõik peab olema fikseeritud töölepingu lisas kirjalikult ja kahepoolselt. saada see nn juhataja või kesiganes ta on kukele selle jutuga. omal soovil ära mine (või ärgu mingu) mitte kusagile. ja ei loe see kirjutatud avaldus praegu miskit, sest töölepingu lisas pole mingit muudatust ju fikseeritud veel.
kõige parem, et saaksid kindlustunde, mine kohe tööinspektsiooni aga minu jutt ka õige, ise sarnane asi läbitud.
ja ära lase end mõjutada mingitest suusõnalistest kokkulepetest või ähvardustest, loeb AINULT kirjalik lepingu tingimuste muudatus töölepingu lisana, sellega siis nõustud või lähed edasi §64 p 2-ga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Malle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35893 lisas Malle
Vastas Malle teemas tööandja soovib palka alandada
mina soovitaks enne mõelda, kas rikkuda endise tööandjaga kõik suhted ja võtta see 2 kuu kompensatsioon või leppida sellega, mis pakutakse, sest meelepärast tööd pole kerge nii kiirelt leida, kui sa pole enne midagi endale valmis vaadanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Epp
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35902 lisas Epp
mis heast suhtest siin enam rääkida sellise tööandja juures? see töökoht peab siis ikka väga väärtuslik olema, et end niimoodi alandada lasta. ja just sellepärast need tööandjad inimestega (töölistega) niimoodi käituvadki, et ollakse nõus laskma end jalge alla trampida mingi "hea suhte" pärast. tegelikkuses pole mingit head suhet ju olemaski, kui inimesega niiviisi käitutakse.
aga see minu arvamus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.