lepingu lõpetamine ilma lõpparveta

  • kiira
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35989 lisas kiira
lugu selline, sõlmisin firmaga lepingu 23.aug, kus kirjas kindel brutopalk. Dets. keskpaigas lõppes töö, paluti oodata. ootasime kuni praeguseni, tööd pole, tegin lahkumisavalduse. alles nyyd tuli välja, et ma ei teeninudki nii palju nagu lepingus kirjas, jäin omadega miinusesse. ülemus midagi maksta ei saa, mis siis, et kodus istumine polnud meie viga. ülemus nõus maksma ainult saamata puhkuseraha. tööl olin ainult veidi üle 4 kuu. kas selline taktika on õige. või pean hoopis mina need miinused firmale tasa tegema?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mim
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #35990 lisas mim
TLS
§ 49. Tööandja kohustused

Tööandja on kohustatud:
1) kindlustama töötaja kokkulepitud tööga ning andma selgelt ja õigeaegselt vajalikke korraldusi;
2) maksma töö eest tasu ettenähtud ajal ja suuruses;

PAS
§ 20. Tasustamine tööseisaku aja eest

(2) Kui töötaja ei ole süüdi tööseisaku tekkimises ja on teatanud tööseisakut esile kutsuda võivatest asjaoludest ning tööseisaku algusest tööandjale või tema esindajale, maksab tööandja talle tööseisaku aja eest tasu kollektiiv- või töölepingus ettenähtud ulatuses, kuid mitte vähem töölepingus kokkulepitud palgamäärast.

Mis alusel sa soovisid/palusid töölepingu lõpetada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kiira
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 6 kuud tagasi #36003 lisas kiira
firma töödejuhataja sõnul pidid ülemused mitmed töölised töölt eemaldama tööseisaku puhul, ütlesin siis kõigile, et lähen ära, see jutt jõudis ülemuste kõrvu, nad ütlesid selle peale, kui keegi tahab minna, siis mingu kohe. nii tegingi lepingu lõpetamise ülejärgmisel päeval, keegi otseselt vastu ka ei olnud. ma ei saanud endale lubada lihtsalt kodus passimist, ütlesin neile, et otsin mujale tööd.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.