ekspertiis

  • kannataja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36502 lisas kannataja
ekspertiis lisas kannataja
Tere.See vist pole küll päris õige koht, aga ehk keegi oskab vastata: minu saapad rikuti paranduses ära, esitasin pretensiooni ja soovisin, et tehtaks ekspertiis. Mitme päeva jooksul on teenindaja kohustatud saapad ekspertiisi toimetama? (Teenindaja vastas, et 15 päeva jooksul, aga kas see on ikka nii; kas mitte 5 päeva jooksul?)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Marko T.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36503 lisas Marko T.
Vastas Marko T. teemas ekspertiis
Tarbijakiatseseadus § 19

(6) Kaupleja on kohustatud tarbija kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis esitatud kaebuse läbi vaatama selle saamisest alates 15 päeva jooksul ning teavitama tarbijat kaebuse võimalikust lahendusest. Kui selle aja jooksul ei ole võimalik kaebust lahendada, on kaupleja kohustatud viivitust põhjendama ning tarbijat sellest kirjalikult teavitama, määrates uue mõistliku tähtaja.

(7) Kui kaupleja leiab, et tarbija nõue on alusetu või põhjendamatu ning tarbijaga kokkulepet ei saavutata või saavutatakse see osaliselt, väljastatakse tarbijale sellekohane kirjalik teade käesoleva paragrahvi lõikes 6 nimetatud tähtaja jooksul. Kaupleja on kohustatud tarbija nõude rahuldamata jätmist või osalist rahuldamist põhjendama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kannataja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36504 lisas kannataja
Vastas kannataja teemas ekspertiis
Tänan Marko T. Seda ma lugesin ja see puudutab tõesti vastamist, aga mitte ekspertiisi tegemist. Kusagilt on mul kõrvu jäänud, et ekspertiisi peab toimetama 5 päeva jooksul võin muidugi ka eksida. Minu olukorras süüdistab kingsepp, et olen ise põhjustanud jalatsi purunemise peale remonti, aga ma ei ole sellega nõus ja soovisin ekspertiisi tegemist. Kirjutasin ka nõusoleku, et kui ekspertiis tunnistab minu viga, siis tasun ekspertiisitasu. Täna on pretensiooni esitamise st 15 päeva ja täna viidi minu jalatsid ekspertiisi. See on ju selge viivitamine. Nüüd võin oodata veel kuu aega ekspertiisi vastust ja kui ekspertiis tunnistab, et pole minu süü, siis olen ju topelt kannatanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.