puhkuseraha ja töölt lahkumine

  • galina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36673 lisas galina
mul oli katseaeg 31.01.08 läbi. Puhkusegraafik on 2008. aastaks juba koostatud. Soovin küsida, kui lõpetame tööandjaga lepingu 01.03 ehk 5 kuud peale lepingu sõlmimist, kas tööandja peab mulle maskma puhkuseraha kasutamata puhkuse eest? Ja mis suuruses? Infoks, et kasvatan alla 3-aastast last.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36675 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas puhkuseraha ja töölt lahkumine
Teatad tööandjale kirjalikult vähemalt 5 kal.päeva ette.
Töölt vabastamise kuupäev on ühtlasi viimane tööpäev.Ilmselt mõtlesid 29.veebruari.
Loomulikult peab tööandja Sulle välja maksma kasutamata puhkuse eest kompensatsiooni 11,7 kal. päeva eest ( 28 kal.päevase puhkuse korral iga töötatud kuu eest 2,3 kal. päeva).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • galina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36677 lisas galina
Vastas galina teemas puhkuseraha ja töölt lahkumine
suured tänud kiire vastuse eest! kas see on puhkuseseaduse alusel?

Samuti soovin küsida, kas mul on õigus võtta 28 kalendripäeva puhkust enne töölt lahtumist?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • galina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36678 lisas galina
Vastas galina teemas puhkuseraha ja töölt lahkumine
..ning samuti mulle tundub, et mul on õigus kasutada ka 6 kalendripäeva täiendavat lapsepuhkust...kuna mul on alla 3aastane laps.
Mind huvitab, kas võin saada kompensatsiooni või üldse minna kuueks päevaks puhkusele...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36680 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas puhkuseraha ja töölt lahkumine
Puhkuseseaduse alusel on Sul tõesti õigus minna puhkusele Sulle sobival ajal, kuid siis puhkad Sa ette ja tööandja nõuab ette saadud summa Sinult töölt lahkumisel tagasi. Kui plaanid tõesti puhata, siis 12 kal. päeva põhipuhkust ja lisaks 5 kuu eest lapsepuhkust s.o. 3 kal. päeva lapsepuhkust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • eija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36683 lisas eija
Täiendava lapsepuhkuse 6 tööpäeva võib välja võtta täies ulatuses, seda ei ole õigus tööandjal lepingu lõppedes tagasi küsida. Lihtsalt sellel kalendriaastal on lapsepuhkus kasutatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tahaks teada
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36692 lisas tahaks teada
Vastas tahaks teada teemas puhkuseraha ja töölt lahkumine
lõpetasin eelmisel aastal töölepingu (§82), lõpparve kätte saamata, kasutamata ka need 6 lisapäeva, ega neid vist sellesse aastasse edasi ei tõsteta? või kas ma peaksin nende 6-e päeva eest saamatajäänud tasu ka välja nõudma koos selle saamatajäänud lõpparvega?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • eija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36694 lisas eija
Kui sa neid päevi ei kasutanud, siis ei pea tööandja neid sulle hüvitama.
Kui sa puhkasid, kuid tööandja sulle nende eest tasu ei ole maksnud, siis on õigus nõuda koos muude saamata summadega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tahaks teada
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36699 lisas tahaks teada
Vastas tahaks teada teemas puhkuseraha ja töölt lahkumine
kirjutasin ju, et lõpetasin töölepingu. lõpparvega makstakse välja ka puhkusekompensatsioon normaalsetes asutustes. kas need 6 lastepäeva ei kuulu nagu kompensatsiooni hulka või nii(seda tean, et nende päevade eest saadav summa on väga väike)? jääb mulje, et kusagile tööle minnes kasuta kohe ära need päevad, sest hiljem, on siis vaja või ei, ei pruugi nende kasutamine võimalikuks osutuda. et neid eelmise aasta päevi sel aastal pole enam võimalik välja võtta??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36700 lisas .
Lapsepäevad ei kuulu kompensatsiooni hulka jah. Tasu saab nende eest ainult sel juhul, kui need ära kasutada. Kui on kasutamata, siis kompensatsiooni nende eest ei saa. Ja ära kasutada tuleb need tõesti aasta jooksul, tagantjärele enam ei saa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.