konfliktne alluv

  • Mae
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36719 lisas Mae
konfliktne alluv lisas Mae
Sain juhataja ametikohale asudes "päranduseks" kaasa ühe alluva - koristaja. Paraku ei laabu meie koostöö kohe kuidagi. Tema ei tee korralikult oma tööd ja topib oma nina nendesse asjadesse, milles temal kui koristajal, ei ole mingit otsustamisõigust. Samuti on ta mind juba aastaid laimanud. Ta ütles päris alugses, et mina ei ole talle mitte keegi, sest minuga pole tal mingit töölepingut sõlmitud. Nüüd, kui talle pisut kõrgendatul hääletoonil midagi ütlen, siis peab ta mind küll ülemuseks (ülemus ei tohi oma alluvaga niimoodi rääkida!!!). Samuti keeldub ta alla kirjutamast nendele käskkirjadele, mille talle teinud olen. Ikka põhjenduseks - sa pole mitte keegi, et mulle käskkirja teha saad! Kuidas sellise töötajaga toimida? Kas ongi ainus võimalus töökoht koondada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • h
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36722 lisas h
Vastas h teemas konfliktne alluv
Kui ta käskkirjadele alla ei kirjuta,siis tuleks kõrvale võtta töötajd - tunnistajad,kes annavad allkirja selle kohta,et koristaja keeldus allkirjastamast käskkirja.Koondamise lõbu ma talle ei pakuks, aga töö mitterahuldav toimetulek vöib küll lahtilaskmise põhjuseks olla. Kirjalikult teatada,millega rahul ei olda. Mina ignoreeriks teda. Ei tasu tema tasemele laskuda ja endast välja minna - mingi töötaja pärast tervist rikkuda küll pole vaja. Viimasel ajal olen väga palju kuulnud sellistest koristajatest, valvuritest jne. Tegelikult võiks ju tööinspektsiooni juristi käest ka nõu küsida, nad on väga sõrralikud ja varmad aitama,et asi oleks ka seaduslik. Selline inimene tuleb lihtsalt paika panna. Võib-olla tuleks töölepingus teha muudatus alluvuse kohta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36723 lisas molly
Vastas molly teemas konfliktne alluv
vt TLS §48 ja 50 töötaja tööalased kohustused.vt töötajate distsiplinaarvastutuse seadust.kui keeldub karistuse kk alla kirjutamast kutsu 2 tunnistajat,las nenad kirjutavad ja kinnitavad oma alllkirjaga et keeldus alla kirjutamast.ja nii nagu siis distsipl vastutuseseadus ette näeb lase lahti.kui on tunnistajaid tema sellise igapäevase käitumise kohta võtta ka nende käest seletuskirjad

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.