Palun aidake!

  • ˇM
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36759 lisas ˇM
Palun aidake! lisas ˇM
Kas tööandja on kohustatud töölepingut töötajale kätte andma ? mulle ei ole antud. Töötasin maalrina, ametlik palk oli töölepingus kirja pandud 5000 kr ja ülejäänud anti ümbrikus. Detsembris olin haiguslehel nädal. Jaanuaris palk hilines 5 päeva ja sain üldse 2400 öeldi et haigekassast tuleb ülejäänud palga raha. Mulle tundus see imelik, küsisin tööandjalt tema kinnitas, et neil töötab väga hea raamatupidaja ja kõik on õige. Jaanuaris tööandja süül tööd ei olnud. Veebruaris helistasin palgapäeval tööandjale ja küsisin, et miks palka pole tulnud... tema vastas,et eelmisel kuul mingeid objekte ei olnud ja temal raha ei ole maksta sellepärast, ja maksab ära ainult mingid maksud meie eest (midagi sellist ütles). Palk on hilinenud juba jälle 5 päeva muidu 10 tavaliselt viimane kuupäev millal palk peaks ülekantama.
Küsimus siis selline, kui mul ei ole endal töölepingut, kas ma saan kuidagi välja nõuda palka nende käest ja palga viivitamise, eest tasusid ja kuhu ma peaksin pöörduma, et abi saada?

Aitäh kõigile kes vastavad mu sõnumile !

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36760 lisas Maie
Vastas Maie teemas Palun aidake!
Võiks proovida esiteks küsida tööandjalt töölepingut või siis tehku olemasolevast koopia.Juhul kui see õnnestub , pöörduda tööinspektsiooni poole ,üldjuhul nad annavad tarka nõu. Tööinspektsiooni poole võib muidugi ka ilma töölepinguta pöörduda. Jõudu!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Epp
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36762 lisas Epp
Vastas Epp teemas Palun aidake!
tööleping on kahepoolselt allkirjastatud dokument ja kummagile poolele peab jääma allkirjastatud paber. kui sul seda ikka veel pole, siis peab ta andma koopia sellest dokumendist. kui alla kirjutasid, miks kohe teist poolt omale ei küsinud??
alandlikult paluma ära küll mitte midagi mine, vaid konkreetse küsimusega, et kuna ma pole töölepingut saanud oma kätte, soovin kohe selle koopiat asjaajamisteks. küll see tööandja siis ka end liigutama hakkab. see nüüd sul esimene ja kiire käik, edasi tööinspektsiooni ja seal peaks ka mainima, et palk ümbrikus, veel parem, maksuametile teatada. sedamoodi käituv tööandja ei plaanigi sulle ausalt ja ettenähtud korras maksta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • uim
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36794 lisas uim
Vastas uim teemas Palun aidake!
pöördu parem kohe tõõkaitsesse-piisab sellest kui on tunnistajad olemas-asi hakkab liikuma ja päris kähku,kuid edasi soovitan juba kiusamise vältimiseks otsida uus tõõkoht

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.