tööpäeva algus keset ööd! !

  • natikuri
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36903 lisas natikuri
Tööandja otsustas praeguse tööpäeva alguse (mis on niigi juba ebainimklikult vara 05:30) viia veelgi varasemale ajale ( u 04:20), mis osadele töötajatele tähendab, et ärgata tuleb keset ööd kella 3 paiku. Töölepingus loomulikult tööaegu kirjas ei ole, kuna töö on graafiku alusel. Kuidas saab töötaja ennast kaitsta selliste muudatuste vastu, hetkel kui mina töölepingule alla kirjutasin, oli ju mulle teada, et tööpäeva algab 05:30. Kas tööandja võibki oma suva järgi mulle mingi hetk teatada, et näiteks mu tööpäeva algab öösel kell 2? Ja minu kogu rõõm ja kasu(!!!) sellest on 20 % kõrgem tunnitasu? Ilmselge on, et sellistes tingimustes tekivad terviseprobleemid, magamatus, kasutusele tuleb võtta unerohud, et tagada endale normaalne uneaeg.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36904 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas tööpäeva algus keset ööd! !
Päris nii see asi ikka ei ole nagu seda tööandja täna teeb. Oma suva järgi ei saa ta tööaegu muuta. Vähemalt töösisekorraeeskirjades, mis on kooskõlastatud tööinspektisooniga ja mis on töötajatele ka allkirja vastu teatavaks tehtud, peab see kõik kirjas olema.
Töö-ja puhkeaja seadus sätestab:
§ 12. Tööajakorraldus

Tööajakorralduse, see on tööaja alguse ja lõpu, puhkamiseks ja einetamiseks antava aja, samuti muud tööpäevasisesed vaheajad ning ühest vahetusest teise ülemineku aeg ja kord määratakse kindlaks töösisekorraeeskirjade või ametiasutuse sisekorraeeskirjaga, vahetuste ajakava, kollektiiv- või töölepinguga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Helga
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36907 lisas Helga
Vastas Helga teemas tööpäeva algus keset ööd! !
Kahjuks saab küll muuta nii kuidas meeldib teatades sellest 5 päeva ette. Nagu ma aru saan, on töölepingus kirjas tööaeg vastavalt graafikule ja sisekorraeeskirjades on täiesti aksepteeritud sama klausel (määratakse kindlaks graafikus).
See ei ole küll lohutus, aga iga inimene saab valida töökohta ja kui selline ajakava ei sobi, tuleb edasi liikuda või leppida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Urve
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 5 kuud tagasi #36916 lisas Urve
Helgal on õigus, kuigi tundub ebainimlik ja -õiglane

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.