avalduse ettevalmistamine töötukassale

  • m.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #36967 lisas m.
Kas keegi on kokku puutunud arvestuse tegemisega töötukassale seoses juriidilise isiku pankrotiga?
Pankrotihaldur edastas raamtupidamisfirmale minu kui pankrotti läinud firma võlausaldaja palgaandmed (töölepingus oleva + välja makstud).
Minu palk oli 18 998 krooni/kuus bruto. Tööandja maksis mulle perioodil 26.10.2006 - 31.10.06 3455.
Rohkem mulle selles firmas palka ei makstud. Töötasin ilma palgata veel paar kuud ja andsin lahkumisavalduse TLS prgr 82 alusel. Edasi läksin TVK-sse, kus mõisteti välja saamata jäänud palgad töölepingus kokkulepitu alusel, saamata jäänud lõpparve kuulus viivitamatule täitmisele. Ma ei saanud seda. Seejärel läks firma pankrotti. Edastasin pankrotihaldurile nõudeavalduse ning palusin selle alusel teha avalduse töötukassale tööandja pankroti tõttu (hüvituse saamiseks).

Pankrotihaldur andis mu andmed raamatupidamisfirmale, et raamatupidaja teeks vajalikud arvestused avalduse esitamiseks töötukassale.

Nüüd saatis raamatupidaja mulle e-maili:
/Teie avaldust lugedes selgub, nagu oleks teie palk 18 998 krooni. AS XXX (pankrotis) maksuarvestusest nähtub, et novembris 2006 on teile tehtud väljamakse 3455 krooni. Muid väljamakseid maksuarvestuse järgi tehtud ei ole.
Teie keskmise palga arvestamiseks oleks vaja teada infot, millal ja kui palju on teile 2006.ja 2007.aastal väljamakseid tehtud./

Ma ei saa aru, mida minult oodatakse?
Olen edastanud pankrotihaldurile töölepingu + TVK ostuse (millal sisaldub info minu tööaja kohta ehk millal ma ettevõttest lahkusin). Minu palk mitte "oleks" vaid oligi töölepingus 18 998 krooni ja mulle tehti väljamakseid vaid 3455 krooni.
Tegelikult jäi mul saamata kahe kuu palk ja lõpparve, mis tingis TVK-sse pöördumise.
Pankrotis ettevõtte raamatupidamises on kirjas, kui palju mulle palka maksti. Mida ma veel vastata saan?

Minu teada ei maksta töötukassa töötajale saadud (makstud) keskmise palga alusel hüvitust, vaid võetakse arvesse töölepingus kokkulepitu ja statistikaaandmeti kesmine ja makstakse kuni 2 kuu (piirkonna) keskmine.

Palun aidake mul aru saada, mida ma saan veel tõestada? Millega raamatupidajat aidata? Kogu raamtupidamine on ju pankrotihalduri valduses.
Minu arust märgitakse töötukassale esitatavale avaldusele töölepingus kirjas olev palk ja väljamaksed.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #36970 lisas m.
Ma saan aru, et olemasolevate andmetega ei saa raamatupidaja minu keskmist palka arvutada?

2006 aasta
Palk 18 998 krooni bruto.
Kogumispensionit ei ole.
26.10.2006 - 31.10.06 makstud palk 3455,-

Milline on keskmine palk?
Kas see on piisav põhjus, mis teeb töötukasale avalduse esitamise võimatuks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #36973 lisas m.
www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?replstri...12883577&id=12760652


Ülemises lingis olevas viimases tabelis nimetatud "Töötaja keskmine kuupalk".
Mida sinna kirjutada?

Jutt on hüvitisest tööandja maksejõuetuse korral
www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12883577

§ 20. Hüvitis tööandja maksejõuetuse korral

(1) Tööandja maksejõuetuse korral hüvitatakse töötajale järgmised tasud:

1) enne tööandja maksujõuetuks tunnistamist saamata jäänud palk;
2) enne tööandja maksejõuetuks tunnistamist saamata jäänud puhkusetasu;
3) enne või pärast tööandja maksejõuetuks tunnistamist töölepingu lõpetamisel saamata jäänud Eesti Vabariigi töölepingu seaduses ettenähtud hüvitused.

(3) Käesoleva paragrahvi lõike 1 punktis 1 nimetatud alusel makstakse töötajale hüvitist kuni kolm töötaja brutokuupalka, kuid kokku mitte rohkem kui kolm Eesti keskmist brutokuupalka tööandja maksejõuetuks tunnistamisele eelnenud kvartalis Statistikaameti avaldatud andmete alusel.

4) Käesoleva paragrahvi lõike 1 punktis 2 nimetatud alusel makstakse töötajale hüvitist kuni töötaja ühe kuu puhkusetasu ulatuses, kuid mitte rohkem kui üks Eesti keskmine brutokuupalk tööandja maksejõuetuks tunnistamisele eelnenud kvartalis Statistikaameti avaldatud andmete alusel.

(5) Käesoleva paragrahvi lõike 1 punktis 3 nimetatud alusel makstakse töötajale hüvitist kuni kaks töötaja keskmist brutokuupalka, kuid kokku mitte rohkem kui üks Eesti keskmine brutokuupalk tööandja maksejõuetuks tunnistamisele eelnenud kvartalis Statistikaameti avaldatud andmete alusel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #36979 lisas imelik
Ega ma sind suur aidata küll ei oska aga:
Kas TVK otsuses on summa ka välja kirjutatud või on maksta lõpparve(töötasud+puhkusehüvitis) ja kahe kuu keskmine §82 alusel.
Seljuhul kui summad puudu tuleb need arvutada (selleks raamatupidaja lisateavet ehk küsis) ja mina arvutaks nt. keskmise kokkulepitud põhipalga järgi st keskmikupalk ongi 18 899.- , sest määruse järgi päris hästi talitada ei saa, sest tasu saadud ainult 4 päeva eest aga tööd tegid tegelikuses hoopis kauem ja arvestuse vajadus hoopis hiljem jne. või võib muidugi ka nii, et 3455/4=863,75 see siis keskmine päevapalk ja korrutada see aasta kuu keskmise tööpäevade arvuga mis on 21 saame ühe kuu keskmise palga 18138,75.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #36984 lisas m.
Aitah, Imelik!

TVK ostuses on palgad kuude kaupa ja kindlate summadena ära toodud. Kas sel juhul on vaja eraldi arvutusi välja tuua?

82 alusel ei ole hüvitist küsinud. Küsisin 119 lg 2 alusel (lõpparvega maksimisega viivitamise eest) hüvitist, mis oli kokku 12 324 EEK. TVK mõsitis selle minu kasuks välja.

Tööandja ei ole vaidlustanud, edasi kaebanud ega maksnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #36985 lisas m.
TLS paragrrahv 119 lg 2 alusel välja mõistetud hüvitis ilmselt ei lähe sellesse vormi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #36986 lisas imelik
Aina segasemaks läheb. §82 alusel TL lõpetamisel peab ka maksma kahe kuu keskmist palka aga see selleks.

Kas sind vaevab põhiliselt see kuidas halduri raamatupidaja saaks arvestused näidatud ja eriti kuidas tabelisse märgitud kekmine palk on saadud/arvutatud?

Siis ongi kaks valik kas TL kokkulepitud palk märkida tabelisse "Töötaja keskmine kuupalk" lahtrisse ja lisas lahti kirjutada, et kuna palka pole praktiliselt saanud aga tööd on tehtud siis pole millegi alusel keskmist arvutada VÕI siis 3455/4=863,75*21=18139 mis on arvutatud nende tööpäevdega mille eest on tasu ka saadud ja keskmine päevapalk on korrutatud aasta keskmise kuu tööpäevade arvuga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #36987 lisas m.
Tänan, Imelik!
Ma palunsin tõepoolest abi selleks, et raamatupidaja saaks arvutsed ära teha ja avaldus saaks Täätukasale esitatud. Olen palunud seda avadust koostada juba 8 kuud ja haldur ei ole sellega hakkama saanud (oli enda sõnul arvestusega hädas). Saatsin Just.minile kirja, kus küsisin, millne on see (mõistlik) aeg, millal haldur peab esitama avalduse Töötukasale (hüvitise saamiseks tööandja maksejõuetuse tõttu). Just.min kohustas haldurit korraldama see asi viivitamatult ära.

Nüüd leidis haldur raamatupidaja omale appi, kes tundub, et on ka hädas...

Ma helistasin Töötukassa juristile. Ta ütles, et jätke see lahter tühjaks või kirjutage sinna TVK otsuses märgitud palk ja lisage TVK ostus, küll me selle keskmise välja selgitame.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #36988 lisas imelik
Küll ollakse ikka hoolimatud teiste suhtes ja tundub nüüd sinu lugu lugedes, et iga alapeal on saamatuid ja sügavat ükskõiksust nii palju... Lausa kohutav kui pead jooksma ise kasvõi jalad rakku, et keegi oma tööga edasi liiguks ja tulemus saaks saavutatud.
Kuna sa pole veel käega löönud ja kannatust jätkus siiani siis saab ka tasutud su vaev(ükskõik mil viisil aga saab). Jõudu ka tulevikus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.