Olen haiguslehel ja kolmandat kuud rase ja tööandja soovib saada lahti minust?

  • Tinn
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37040 lisas Tinn
Nemelt hakkas köik jama tööl pihta siis kui teatasin oma rasedusest ja nyyd olen haiguslehel kuna tööandjal ei ole pakkuda kergema koormusega ja istuvat tööd.Tööandja soovis et kirjutan ise lahkumis avalduse ja kuna minul ei ole seoses tööga mitte yhtegi probleemi ning rääkimata käskirjadest! Nyyd aga tööandja on arvamusel et mina ei saa alluvatega läbi ja et suhted on keerulised jne. leiab pöhimötteliselt igasuguseid ettekäändeid ja argumente minust lahti saamiseks. Ja viimane köne tööandjalt oli et äkki ma yldse valetan ja tegelt kas ma ikka olen rase ja haiguslehel. Kuna minul on haigusleht ortopeedilt mitte gynekoloogilt, siis uurisin ja kysisin ka arstilt töendit et olen haiguslehe, arst vastas et tema ei ole kohustatud kirjutama mingit sellist töendit et tööanja helistagu kui ei usu! Kysimus siis lyhem kui seletus mul siin:))
Mis vöimalused mul on ja mis tagajärjed vöivad olla? Olen nende viimaste nädalatega väga kurnatud kogu sellest jamast ja tean et see ei ole kasulik ei minu ega mu lapse tervisele!
ette tänades!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Epp
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37041 lisas Epp
lahti lasta ta rasedat ei saa ja ise ei pea sa mingit omalsoovilavaldust kirjutama. küll aga peaksid viima oma günekoloogilt rasedust tõendava dokumendi, kui sind ei usuta.
et aga saada kergemale tööle, selle tõendi peab andma ikkagi oma arst, kelle juures arvel oled ja seal peavad ikka reaalsed põhjused olema, miks sulle on kergemat tööd vaja. see päris niisama lihtsalt ei käi. mingeid erilisi tagajärgi ei tule, sest rasedat ei saa ka koondada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37089 lisas anne
Naistearst annab soovituse kergemale tööle üleviimise kohta. Esitad selle tööandjale ja kui tal pole kergemat tööd pakkuda, teeb taotluse tööinspeksiooni tööst vabastamiseks. TI annab üldjuhul rasedatele alati oma nõusoleku. Tööst vabastamine antakse kuni sünnituspuhkusele jäämiseni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tundja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37092 lisas tundja
lisan ainult niipalju, et tööst vabastamine juhul, kui ei ole teist tööd pakkuda vormistatakse haiguslehena ja haigekassa maksab 80% eelmise aasta keskmisest töötasust

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • nele
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37280 lisas nele
mina tahaksin jälle lisada et ma jäin ka sinisele lehele kuna tööandja ei suutnud võimaldada mulle kergemat tööd aga haigekassa maksab 100%eelmise aasta 6kuu sissedulekus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37284 lisas imelik
nele, 6kuu sissetulek????

Haigusleht tööst vabastamise põhjusega “kergemale tööle üleviimine”
www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/yleviimine/
Haige kassa maksab kergemale tööle üleviimise korral haigushüvitist ühe kalendripäeva eest määras, mille võrra inimese palk ühe kalendripäeva kohta on väiksem eelmise kalendriaasta ühe kalendripäeva keskmisest tulust (tulu arvutatakse Maksu- ja Tolliameti andmete alusel).

Juhtumite korral, kus inimene on töölt vabastatud kergema töö puudumise tõttu, maksab haigekassa inimesele haigushüvitist 80% ühe kalendripäeva keskmisest tulust (arvutatuna eelmise aasta sotsiaalmaksuga maksustatavalt tulult). Haigekassal on võimalik kontrollida Tööinspektsiooni andmebaasist kooskõlastuse otsuse olemasolu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.