Lõpurahadega kahtlased lood.

  • Pelle Peltonen
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37100 lisas Pelle Peltonen
Lõpurahadega kahtlased lood. lisas Pelle Peltonen
Selline lugu siis et sai kuu aega tagasi töökohta vahetatud. Lõpurahade saabumisega läks paar päeva aega. Esimesena sain teada seda üldse vana töökoha sekretärilt kes helistas ja ütles et nad on mulle liiga palju üle kandnud ja et mul on vaja mingi osa tagasi maksta. Saatis siis mulle sms-iga summa ja kontonumbrid ja asjad. Nii... vaatasin siis kodus üle palju ma lõpuraha sain... suht normaalne summa oli ja ei olnud sealt eriti kahju ka 2.5 kilo tagasi maksta. Mõeldud tehtud. Selle kuu alguses aga saabus kontole nendepoolt veel üks ülekanne. Summa suurusjärk jäi samasse kanti mis ma eelnevalt tagasi maksnud olin. Mõtlesin siis et heaküll... vahva ju... et küllap poolelijäänud kuu palk maksti järgmisel palgapäeval lihtsalt ära. Täna saabus mulle sms milles palutakse raha jälle neile tagasi maksta... aga seekord ma küll nii mõistev olla ei sooviks. Esiteks on juba imelik et selliseid asju sms-i teel aetakse. Ja teiseks... kas töötaja ei peaks saama lahkudes mingit lehte kus on ära märgitud summad.... kus, kellele ja miks? Võibolla järgmine kuu saadavad jälle sms-i ja ütlevad et saada üldse kogu raha tagasi. Mis minu väljavaated on sellises mängus? Nähtavasti palja sms-i peale ma ei ole kohustatud midagi tegema... aga kuidas oleks nüüd õige reageerida?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37103 lisas imelik
Vastas imelik teemas Lõpurahadega kahtlased lood.
Kuidas saad sa olla üldse kindel mis lõpparve suurus pidi sul olema? Said sa arvestuste kohta ka paberi.
SMS-ga raha tagasi küsimine ei käi, tuleb ikka põhjenda miks nii juhtus jne.

Mina selgitaks nüüd välja kui palju peab lõpparve ikkagi olema ja siis vaataks edasi, enne ei kannaks midagi tagasi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37104 lisas imelik
Vastas imelik teemas Lõpurahadega kahtlased lood.
Ja kas tagasikande tegid ikka oma endise ettevõtte nimelisele a/a-le? See küsimus lihtsalt huvipärast, ei pea vastama kui ei taha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Pelle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37107 lisas Pelle
Vastas Pelle teemas Lõpurahadega kahtlased lood.
Jah... kandsin firmanimelisele kontole. Ei usu et tüssata tahetakse. Aga sms-iga raha tagasi küsimine häirib küll. Mingit paberit summade kohta pole saanud... tundub et nüüd tuleb küsida sest asi liialt imelik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37108 lisas imelik
Vastas imelik teemas Lõpurahadega kahtlased lood.
Ei arva mina ka, et sind meelega tüssata tahetakse aga kui juba "lõpparve arvestused" osutuvad valeks ja siis jälle laekub midagi "et äkki ikka keegi pidas lõpparve arvestuse õigeks" ja siis jälle vale "kanna tagasi", ei saa olla kindel, et asi ikka korras ka on.
Kui töötajaga TL lõpetatakse peab ta lõpparve(KÕIK mis saada on ka töötasud) saama TL lõpetamise päeval ja väljamaksete tegemisest on ta nii öelda kustutatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Pelle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37121 lisas Pelle
Vastas Pelle teemas Lõpurahadega kahtlased lood.
Nii.... SMS-i saaga jätkub:

Saatsin siis neile täna omapoolse reageeringu maili kujul.

Tere,

Sain eile ( 11.03.2008 ) sms-i kus minult paluti osa lõpurahadest järjekordselt tagasi maksta. Kuna ma ei saa enam aru mis rahad need tulevad ja lähevad siis ma sooviksin selgitavat dokumenti summade kohta mis puudutavad minu lõpurahasi - kes, kellele, kui palju ja mille eest on maksnud ja kus need vead sisse on tulnud ja miks. Sms-i teel selliste segaduste lahendamine ei ole vastuvõetav.

Lugupidamisega,

Kalle Kalamees

Paari tunni möödudes sain SMS-i
L6pparve neto (summa).- Said 11.02 (summa).- ja 04.03 (summa).- kokku (summa).- Tagasi maksid 12.02 (summa).- veel jäänud (summa).-
*Sõnumis on iga (summa) asemel erinev number

Hmm... kas olen ma loll või mängin ma lolli aga millegipärast ei selgitanud see mulle tuhkagi. Mida ma teen siis nüüd? Omaarust ma väljendasin ennast piisavalt konkreetselt. Summade suurus ja ülekandmispäevad on mul endal ka ju teada. Rohkem tahaks nagu teada mida ma maksan ja miks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Pelle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37122 lisas Pelle
Vastas Pelle teemas Lõpurahadega kahtlased lood.
Kas ma pean üldse reageerima sellele viimasele sms-ile kui ma olen selgesõnaliselt palunud näha selgitavat dokumenti? Suvalist SMS-i kuhu ei ole lisatud saatja nimegi ei saa minuarus kuigi tõsiselt võtta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37125 lisas verts
Vastas verts teemas Lõpurahadega kahtlased lood.
Mis SMS-id? Ametlik dokument küsi raamatupidajalt! Las saadavad postiga või lähed ise järgi kontorisse ja äkki saad ka sealt selgituse. Meie ju ei tea mismoodi seal firmas asjad käivad ja mis raha sa iga kuu said.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37126 lisas imelik
Vastas imelik teemas Lõpurahadega kahtlased lood.
Oeh on ikka lugu.
Selline summade kirjutamine oli küll täitsa mõtetu!!!
Võid võtta nüüd ühendust aga ei pea(küll varsti ise reageerivad)telefonitsi või e-mailil ja korrata, et tahad näha oma kogu lõpparve(töötasu+puhkuse hüvitis+kui oli veel midagi) arvestust koos maksude kinnipidamisega nt. e-mailile.

Palgaseadus § 8. Andmete avaldamine töötaja palga kohta
(1) Tööandja on kohustatud andma töötaja soovil andmeid temale arvutatud ja makstud või maksmisele kuuluva palga kohta.
(2) Palga maksmisel on tööandja kohustatud töötaja soovil andma talle kirjaliku või tema nõusolekul elektroonilise teatise töötajale arvutatud palga koostisosade (põhipalga, lisatasude, preemia ja juurdemaksete), samuti tema palgast kinnipeetud summade, tema eest arvestatud sotsiaalmaksu ja tema nimel tehtud sissemaksete kohta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37134 lisas imelik
Vastas imelik teemas Lõpurahadega kahtlased lood.
Ja võid ka vaadata mis summad tööandja on veeb.kuus sinu väljamakseteks TSD-l deklareerinud, e-maksuametist TSD koondandmed.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.