Puhkusekompensatsioon, puhkuserahad

  • Samsu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37221 lisas Samsu
Asusin tööle 15.november 2005.a. Palk töölepingus sel hetkel 6103krooni bruto.
01.jaanuar 2007.a. oli palgatõus, sain kätte 7000krooni neto. Sellest aastast veel lisaks +116krooni. Palgatõusu kohta töölepingu lisa puudub- tööandja pole väljastanud.
Ametlik puhkus oli 01.august-28.august 2007.a.
Soovin töölt lahkuda 01.mai 2008.a.ja tahaks teada, milline õigus mul on väljavõtmata puhkusele+ kompensatsioonile esimese tööaasta eest. Sooviksin enne lahkumist kõik puhkuse ka väljavõtta. Mitu puhkusepäeva on mul õigus võtta? Kas rahade arvestus käib hetke töötasu järgi? Kas pean nõudma töölepingu lisa, kus on hetkel kehtiv töötasu?
Lisan seda, et hetkel olen haiguslehel alates 08.veebruar 2008

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37224 lisas sirje
kas Sul on puhatud vaid üks puhkus? Kui nii, siis on Sul lahkumise hetkeks s.o. 01.05.2008 saamata puhkust 42 kal. päeva. Kuidas Sinu puhkus selle aasta puhkusegraafikusse pandud sai? Puhkuserahade arvestus 6 viimase kuu keskmise järgi. Haiguslehel olemise aeg annab ka puhkust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Samsu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37225 lisas Samsu
Tänan Sirje!
Minu puhkust pole veel graafikusse pandud.
Tahan ise töölt lahkuda. Seoses raseduse teatamisega veebruaru algul tekkis väga ebameeldiv vestlus tööandjaga...
Mul oli kaksikrasedus- millest üks peetus ja mind pandi reziimile, millest veetsin haiglas 26päeva, rasedus katkes 16nädalal... Arst ja psühhiaater ei luba enne aprilli tööle. Ma ei taha seal firmas enam edasi töötada.
Mis variant on mõtekam? Teha lahkumisavaldus kohe ja nõuda saamata puhkuse eest kompensatsiooni või võtta kõik puhkus välja ja siis lahkuda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Samsu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37226 lisas Samsu
Puhatud ametlikult üks puhkus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37227 lisas Sirje
Töölt omal soovil lahkumisest pead tööandjale teatama kirjalikult ette 1 kuu. Puhkusele jäämiseks aga kirjalikult vähemalt kaks nädalat (kuna puudub puhkusegraafik).Ravikindlustus kehtib veel kaks kuud peale töölt lahkumist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Samsu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37229 lisas Samsu
Armas Sirje,
küsiks veel:
kui kirjutan puhkuseavalduse 27.märtsil 2008(lähen arstile, arst pikendab haiguslehte ja vajadusel on nõus psühhiaater lehte jätkama)jääksin puhkusele 10.aprillist 2008 võtaks välja kõik saamata 42päeva ehk puhkus kestaks 21.maini 2008, lahkumisavalduse esitaksin puhkuse ajal 21.aprillil 2008 ehk siis 30päeva enne puhkuse lõppu.
Kas ma võin seaduse järgi nii toimida või on mul kasulikum kirjutada lahkumisavaldus 27.märts 2008 ja olla edasi haiguslehel 27.aprill 2008 ja võtta välja kõik saamata puhkus(42päeva) kompensatsioonina.
Uude töökohta oodatakse mind 01.juulist 2008
Kuidas toimiksid Sina?
Ma väga vabandan tülitamise pärast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37234 lisas Sirje
Kas Sul on kindel kuupalk?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Samsu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37235 lisas Samsu
On kindel palk.
Netos 7116krooni ehk siis 8634krooni brutos.

Ps. olen Sulle väga tänulik, et leiad aega minusugusega tegeleda. Hingeline trauma on suur, et mujalt uurida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37237 lisas Sirje
Kui Sul on kindel kuupalk, siis puhkuse ajal maksab tööandja Sulle Sinu kuupalka edasi. Haiguslehe arvestus toimub aga aga eelmisel aastal arvestatud (makstud) sots.maksu alusel. Ma ei tea kui suur on see erinevus?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Samsu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37239 lisas Samsu
Tänan Sirje!
Tundub, et kasulikum ongi jääda puhkusele 10.aprillist ja kirjutada lahkumisavaldus puhkuse ajal.
Aga küsiks veel, et kas mul on õigus järjest 42päeva puhkust võtta või on jälle kuskil seaduses mingi märge selle kohta, et pole õigust nii pikalt puhata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.