Puhkusekompensatsioon, puhkuserahad

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37240 lisas Sirje
Sinu uus (kolmas) tööaasta algas 15.11.07 ja puhkuseseadus ütleb, et puhkust teise ja järgmiste tööaastate eest antakse täies ulatuses tööaasta kestel vastavalt tööandja juures kehtivale puhkuste ajakavale. Ajakava puudub nagu ma aru sain. Tööandjal on küll kohustus arvestada töötaja soovidega kuid ka õigus keelduda puhkuse andmisest kui töö seda ei võimalda. Kokkuleppe küsimus. Täies ulatuses ehk 2 x 28 päeva puhkust ei ole arukas välja võtta, sest puhkad siis ette ja töölt lahkumisel pead enamsaadu tagasi maksma.
10-ks aprilliks oled Sul saamata puhkust 40 kal. päeva. 42 päeva arvestasin 01.mai kuupäevaga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Samsu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37252 lisas Samsu
Tere Sirje!
tekkis veel selline mõte-küsimus:
olen haiguslehel järjest olnud 08.veebruarist 2008-01.aprillini 2008(see on kindel),
*kuidas mulle sel juhul puhkuserahasid arvestatakse, kas enne haiguslehele jäämist eelnenud 6kuu järgi või arvestatakse ka 2kuud haiguslehel oldud aega ehk siis 4kuu järgi?

Tahan teada, milline variant minu puhul on kõige kasulikum.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37255 lisas Sirje
Kuupalgalisele jätkatakse üldjuhul puhkuse ajal töölepingus kokkulepitud kuupalga maksmist.
Kui Sinu tööandja teeb arvestuse puhkusele jäämisele eelneva kuue kuu töötasude alusel (kuna Sa ei ole kõik kuus kuud töötanud), siis tähendab see seda, et need kuus kuud on okt- märts. Haiguslehel oldud aeg jääb arvestusest välja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • gerlin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 2 kuud tagasi #51258 lisas gerlin
Tere selline mure!Olen olnud tool 2 aastat juba ja olen juba 18.veebruarist haiguslehel!Leping loppes 15.aprill aga ulemus pikendas seda 30.maini.Ja kui nuud toole ei saa veel minna tervise tottu siis rohkem lepingut ei pikenda!sellest saan aru aga ta utles mulle et olen olnud haiguslehel nii palju et mul ei olegi puhkuserahasi midagi saada selle haiguse tottu.kuidas seda arvestatakse siis.kas haiguslehel oldud aega arvestatakse selle 6 kuu sisse voi mitte.tema utleb mulle uht aga lugesin siin teist juttu.kuidas peaxin kaituma

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 2 kuud tagasi #51260 lisas imelik
Kui tegemist on töölepinguga siis haiguslehel olemise aeg teenib põhipuhukust.
www.riigiteataja.ee/akt/122122012030#para68
TLS 68 (2) Põhipuhkuse andmise õiguse aluseks oleva aja hulka arvestatakse lisaks töötatud ajale ajutise töövõimetuse aeg, puhkuse aeg (välja arvatud lapsehoolduspuhkuse ja poolte kokkuleppel antud tasustamata puhkuse aeg), samuti aeg, kui töötajal on seaduse alusel õigus tööst keelduda käesoleva seaduse § 19 punktis 3 nimetatud juhul, ning muu aeg, milles pooled on kokku leppinud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.