lahkumisavaldus

  • maret
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37327 lisas maret
lahkumisavaldus lisas maret
soovin vanalt töökohalt lahkuda, et alustada uues kohas.
kas ma pean ikka olema vanas kohas kuu aega veel tööl? olen kuulnud, et tööandjal on õigus kinni pidaga kuu aega lõpparvet mitte töötajat. Vastab see tõele? ja kui ma kasvatan puudega last kas see ka kiirendab mu eelmisest töökohast lahkumist?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 4 kuud tagasi #37328 lisas imelik
Vastas imelik teemas lahkumisavaldus
Tava korras peab töötaja lõpetamisest etteteatama üks kuu, kuuldused ei vasta tõele.
Saad tööandjaga kokkleppel võib töölepingu lõpetada ka päevapealt.

TLS §76. Töölepingu lõpetamine poolte kokkuleppel
Poolte kokkuleppel võib töölepingu lõpetada igal ajal, kui üks pooltest esitab vastavasisulise kirjaliku taotluse ja teine pool annab lepingu lõpetamiseks kirjaliku nõusoleku.

§79. Määramata ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamine töötaja algatusel
(1) Määramata ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamisest teatab töötaja tööandjale vähemalt üks kuu ette. Katseaja kestel on töötajal õigus tööleping lõpetada, teatades sellest tööandjale kolm kalendripäeva ette.
(2) Kui määramata ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamise põhjuseks on töö jätkamist takistav haigus, invaliidsus, haige või invaliidistunud perekonnaliikme hooldamise vajadus või õppima asumine, teatab töötaja lepingu lõpetamisest tööandjale vähemalt viis kalendripäeva ette. Samas korras võib töölepingu lõpetada ka naine, kes kasvatab alla kolmeaastast last.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.