Töövõtuleping

  • Marit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37374 lisas Marit
Töövõtuleping lisas Marit
Käisin kolm kuud põhitöökoha kõrvalt teises firmas.Mulle tehti kõrval firmas töövõtuleping.Kolme kuu pärast läksin sinna täiskohaga tööle.Lepingut mul ei muudetud kuigi töö oli sama mis,teistel töötajatel ning tööl käisin samamoodi nagu teised 8 tundi päevas, 40 tundi nädalas.Töövõtulepingu tegemisel tööandja ei tutvustanud mulle milline on lepigu sisu.Leping lõppes mul 31.12.07 ning seda pikendati.Ei tea kauaks ja milline lepig tehti kuna raamatupidajat polnud kunagi seal kui ma küsida tahtsin...
Veebruari kuus toimus koondamine ning ma jäin ilma nii tööst kui ka koondamisrahadest???
Kui ma küsisin miks ma koondamisraha ei saa,siis nad vastasid mulle,et mul on selline leping..Uue lepingu pikendust ma pole näinud ega pole sellele alla kirjutanud..
Kas mul on õigus nõuda koondamisraha??Kui mu töö ja kohustused on koguaeg olnud samad,mis töölepinguga töötajatel?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37379 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töövõtuleping
TLS §8. Vaidlus lepingu olemuse üle
Vaidluse korral lepingu olemuse üle loetakse, et pooled sõlmisid töölepingu, kui väidetav tööandja ei tõenda vastupidist või kui pole ilmne, et pooled sõlmisid teistsuguse lepingu.

Ilmselge, et tegemist töölepingulise töösuhtega olenemata sellest mis lepingu pealkiri on, sest tähtis on sisu(töösuhe).

Aru ma ei saa mida sa nii kaua oodanud oled, töövaidluskomisjoni poole oleks tulnud pöörduda, sest töölepingu lõpetamise õigsuse vaidlustamist saab nõuda ühe kuu jooksul, arvates töölepingu lõpetamisele järgnenud päevast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.