puhkuserahade väljamaksmine tööandaja poolt

  • Greete
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37394 lisas Greete
tegin tööandjale avalduse puhkusele minekuks. ta oli sellega nõus. puhkus pidi hakkama esmaspäevast aga mingi osa puhkuserahadest sain alles 2 nädalat hiljem. siiamaani ei ole ta ikkagi kõiki rahasid välja maksnud. nüüd olen ka juba tööle tagasi läinud. kuigi tegin avalduse puhata nädal, olin ma kodus 2 nädalat.
kuidas nüüd sellega on. millised õigused on minul ja millised õigused tööandanjal mulle palga makmisel sel kuul. ta väidab,et ta ei pea mulle maksma kogu palka, kuna ma omavoliliselt kodus olin. aga minu teada on nii, et kui puhkusrahasid ei ole õigeks ajaks üle kantud, siis läheb puhkus edasi nii pikalt, kui rahad on laekunud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37400 lisas imelik
No iseenesest ei lähe ikka midagi edasi... Kui kirjaliku avaldust/nõuet ei esitanud puhkuse pikendamiseks puhkusetasu maksmisega viivitatud aja võrra siis on tegemist tööluusiga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Greete
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37401 lisas Greete
aga ma ei ole kuskil välja lugenud,et ma pean veel minema uut avaldust kirjutama,et puhkus edasi läheks. ma helistasin talle ja ütlesin,et kuna puhkuserahasid ei ole tulnud ja puhkus läbi, siis puhkan edasi.
täitsa kummaline ikka..kus see siis on, et veel peab avaldust kirjtama minema..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37402 lisas imelik
§24. Puhkusetasu maksmine
(1) Puhkusetasu makstakse täies ulatuses hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust.
(2) Töötaja, kellele ei makstud puhkusetasu käesoleva paragrahvi lõigetes 1 või 3 ettenähtud ajal, võib nõuda puhkuse pikendamist puhkusetasu maksmisega viivitatud aja võrra.

Ja nõudeid esitatakse kirjalikult ja veel õigem kui kahes eksemplaris, endaomale peale kättesaamise kinnitus koos kuupäevaga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37403 lisas imelik

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Greete
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37405 lisas Greete
Aitäh. On ikka need seadused küll. Oleks pidanud ennem asja põhjalikumalt uurima. Eks nüüd olen siis rahast ilma ja tööandjal rõõmu päevad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37407 lisas imelik
Kirjuta saadud "kahju" enda koolirahaks ja ole õnnelik, et tööandja sind lahti ei lasknud.
Ja pole neil seadustel midagi viga(loogiline on, et kirjalikult käib ametlik asjaajamine, suulised jutud ja kokkulepped tuleb inimestel lihtsalt unustada ja ei teki ka probleeme.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.