Töötukassast ja pankrotist

  • I.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37499 lisas I.
Mul on selline mure. Sõlmisime tööandjaga töövõtulepingu (tegelikult oli töösuhe töölepinguline). Tahtsin lepingu olemise TVK-s vaidlustada, sh nõuda välja saamata jäänud töötasud. TVK lükkas mu avalduse tagasi põhjusel, et ettevõtte suhtes on algatatud pankrotimenetlus - viigu ma oma avaldus pankrotihaldurile. Viisin koos nõudeavaldusega (kirjas kõik saamata jäänud palgad ja lõpparve). TVK avalduses on lisadega tõendatud minu töösuhe selle firmaga.
Tänaseks on firma läinud pankrotti (juba 2007 aasta juunis).

Mul tekkis niisugune küsimus, kas mina olen Töötuskindlustuse seaduse § 3. järgi kindlustatu?
(1) Käesoleva seaduse mõttes on kindlustatu töötaja, avalik teenistuja, võlaõigusliku lepingu alusel teenust osutav füüsiline isik või Eesti Vabariigi välisesinduses töötava teenistujaga kaasasolev mittetöötav abikaasa, kui nad on maksnud töötuskindlustusmakseid käesolevas seaduses sätestatud alustel ja korras.

Pankrotihaldur esitas teiste töötajate kohta avalduse Töötukassale kompensatsiooni maksmiseks tööandja maksejõuetuse korral (Töötuskindlustuse seaduse § 19, 20, 21 alusel). Töötajad on raha kätte saanud. Minu asi seisab juba 8 kuud ja haldur ei vasta minu kõnedele.

Mida teha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Juta
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37514 lisas Juta
Vastas Juta teemas Töötukassast ja pankrotist
Tuleks ilmselt töötukassa poole pöörduda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.