puhkus enne dekreeti??

  • Helena
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37602 lisas Helena
Vastas Helena teemas puhkus enne dekreeti??
Aga dekreedi pealt saab ka ju puhkust 11 päeva...kas seda saan ka võtta siis kui võtan välja põhipuhkuse? ehk siis sellele 35 p liidetakse otsa 11 päeva veel?ehk siis 42 päeva enne dekreeti saaksin ma puhkusele minna?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37603 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkus enne dekreeti??
Ei liida enam midagi!
Huvitav mis sinu arust on dekreed???
Pole olemas sellist asja seaduses eksole, sellepärast, et õige nimi tal rasedus-ja sünnituspuhkus - sünnituslehe alusel(töövõimetusleht).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Helena
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37605 lisas Helena
Vastas Helena teemas puhkus enne dekreeti??
sorry, ma ei saa sellest sellepärast aru, et mu tööandja paneb näkku! Ja ajab mulle igasugust jama..ok. rasedus ja sünnipuhkuse eest saab ka ju 11 p, seda ma olen kuulnud tööandja käest! Vot

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Helena
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37606 lisas Helena
Vastas Helena teemas puhkus enne dekreeti??
Tööandja jamas juba mu töövõimetuslehtedega, mis ma arstilt iga kuu saan, selleks mul see arusaamatus ongi ja püüan mõista, mis tema sellega võidab ja mida mina sellega kaotan

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37607 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkus enne dekreeti??
Kullakene sa pole üldse lugenud mu vastuseid, olen teinud sulle arvestused koos rasedus-ja sünnituspuhkusega(sünnitusleht 140 päeva) mis sul lõppeb 27.11.08 kui jääd sünnituslehele 10.07.08.

Hetkel oled üldse vist siis kergema töö puudumise tõttu töövõimetuslehel mille põhjuse on “kergemale tööle üleviimine”.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Helena
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37608 lisas Helena
Vastas Helena teemas puhkus enne dekreeti??
Käin tööl ja kergem töö on antud. ainsaks mureks ongi puhkuse päevad! Sest kardan et ta hakkab sellega ka jamama. Tahtsin teada täpset arvutust kuidas arvutada välja palju on mul puhkust saada.Tööandja küsis mu käest et mis paberid need veel on ja mis ma nendega peale hakkan, kui viisin esimese paberi selle kohta, et olen kergemale tööle üle viidud ja mida saan arstilt iga 30 kp järel. Ja ta ei tahtnud neid alguses haigekassassegi saata! Mina pean siin tööandja asju ajama ja uurima seadusi, kuigi pole eriti tark selles suhtes. Ma ei tea kas ta mängib lolli v ongi loll...tööandjad peaksid olema kursis seadustega. Ja mina ei taha et mul perse lohku tõmmatakse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37609 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkus enne dekreeti??
Ei tule kõneallagi selline jutt, et töövõimetuslehte haigekassasse ei saadeta, sealt hüvitatakse sulle palga vahe kui seda on.
www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/yleviimine/

Seadusega on sul õigus võtta 28+14 päeva vahetult enne sünnituslehte(r.ja s.p.) aga kui sa ette võtta ei taha siis 21(jooksva tööaasta eest kuni kuupäevani 27.11.08.)+14(eelmise tööaasta eest) päeva.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Helena
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37610 lisas Helena
Vastas Helena teemas puhkus enne dekreeti??
Seda minagi. Mul pole küll ennem olnud sellist kogemust nagu rasedus ja ei teadnud, mis pabereid ja mis õigused mul on, aga helistasin see juures haigekassasse ja küsisin täpselt järgi ning seda nad mulle teavitasidki, et saan hüvitist sellest! See ajas mul sõna otseses mõttes sitta keema! Ja peale seda ei usalda ma enam oma tööandjat! Selleks uuringi kõik järgi. ja nagu näha, tahab ta mulle ka puhkusega keerata. Mul oli juba selline kahtlane tunne, kui küsima läksin, et mitu päeva mul saada on puhkust. paistab et minu tööandja pole eriti kursis ei seaduste ega millegi muuga. Ma olen küll loll, et seadusi varem ei uurinud, aga seekord ma endaLE keerata ei lase!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37611 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkus enne dekreeti??
Panen veel kuupäevaliselt ka kirja, puhkuse pikkus sul ikka töölepingus 28 jah?

19.02.07-18.02.08 esimene tööaasta, õigus puhkusele 28klp, puhkasid 14klp saada veel 14klp.

19.02.08-18.02.09 teine tööaasta õigus puhkusele 28klp.

19.02.08-27.11.08 teine tööaasta(kui ette ei võta) osaliselt koos rasedus-ja sünnituspuhkusega mis kestab reeglina 140päeva. - kokku 9kuud ja 9päeva ehk 9*2,33(28/12=2,33 ühe kuu eest)=20,97= 21klp

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37612 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkus enne dekreeti??
täpsustan, et ei mõtleks sa, et rasedus-ja sünnituspuhkus on osaliselt:
...teine tööaasta osaliselt aga koos rasedus-ja sünnituspuhkusega mis kestab reeglina 140päeva.

Nii nüüd peaks olema arusaadav:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.