töölepingu muutmisest keeldumine

  • margo28
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37692 lisas margo28
kui minu töölepingusse tahetakse lisada töö millega ma pole nõus ja keeldun. mis siis seadus minu kaitseks ütleb?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37694 lisas imelik
Vastas imelik teemas töölepingu muutmisest keeldumine
TL muudatusele alla ei kirjuta ja jätkad tööd mis on senini TL kokkulepitud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Pablito Escobar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37701 lisas Pablito Escobar
Vastas Pablito Escobar teemas töölepingu muutmisest keeldumine
Aga võiks ju tegelikult seaduse ka läbi lugeda, et aru saada, mis ta töötaja kaitseks ütleb... TLS § 18 - töölepingu ühepoolne muutmine, peatamine, lõpetamine ja tühistamine on lubatud ainult seaduses, kollektiiv- või töölepingus ettenähtud tingimustel ja korras. Seega kui see muutmine ei tugine ei seadusele ega kollektiiv- või töölepingu sätetele, siis on see muutmine tühine. Nagu juba eelkommenteerija märkis, tööta rahulikult edasi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tiiu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37703 lisas Tiiu
Kas tegemist ainult suusõnalise jutuga või on ikka teada ka antud kirjalikult, et muudatus? Suusõnaline ei maksa midagi. Kas lubati ka palka juurde või ainult tööd ja palk jääb samaks? Kui kirjalikult teada antud siis 30 päeva töötad edasi vanadel tingimustel ja pead saama palka vanaviisi. Juhul, kui sa ikkagi ei nõustu, siis 5 kalendripäeva ennem esitad avalduse, et ei nõustu tl muudatustega selle ja selle punktiga ning soovid tööl. lõpetada §82 p 2-e alusel. See tähendab, et pead saama kahe kuu keskmise palga ulatuses hüvitist, väljateenitud palga, puhkusehüvitise jm ning lahkud. Kõik peab olema välja makstud viimasel tööpäeval, ei mingit venitamist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.