Konfidentsiaalsustasu ja konkurentsikeeld

  • Laur
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37804 lisas Laur
Tere,

mul küsimus selline- kui töölepingu järgi makstakse mulle iga kuu lisatasu x-summas konfidentsiaalsuse ja konkurentsi keelu eest, kuid pole kirjas sanksioone mis siis saab kui seda lepet rikutakse, kas siis tööandjal on õigus tagasi nõuda seda summat, kui lähen konkurendi juurde?
seda enam et lisatasu on küll lepingus kirja pandud, kuid reaalselt moodustab see osa palgast- seda makstakse palgaga ühes osas, ilma et seda eraldi välja toodaks ning seda arvestatakse ka puhkusetasu arvestamisel

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Jutujulla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37809 lisas Jutujulla
Täpselt sama asi on ka minul, et lisatasu on küll lepingus kirja pandud, kuid reaalselt moodustab see osa palgast- seda makstakse palgaga ühes osas, ilma et seda eraldi välja toodaks ning seda arvestatakse ka puhkusetasu arvestamisel...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37811 lisas imelik
§50. Töötaja kohustused
Töötaja on kohustatud:
6) hoidma tööandja äri- ja tootmissaladust ning mitte osutama tööandjale konkurentsi, sealhulgas mitte töötama tööandja loata viimase konkurendi juures, kui need kohustused on ette nähtud töölepinguga. Need kohustused lasuvad töötajal ka pärast töölepingu lõpetamist, kui pooled sõlmisid niisuguse kokkuleppe ja tööandja maksis töötajale mainitud kohustuste täitmise eest eritasu või andis muud hüvitust;

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Laur
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37813 lisas Laur
Kas tööandja peab mulle pärast töölepingu lõppu seda tasu edasi maksma?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #37815 lisas imelik
Kõik oleneb sellest mis ja kuidas lepingus kokku on lepitud. Kasuta interneti avarusi otsingu abil, sel teemal nii palju artikleid ja muud liikvel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.