TL lõpetamine §82 alusel-palga mittemaksmine

  • Aive
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 2 kuud tagasi #37947 lisas Aive
Tere. Vajan targemate nõu. Situatsioon järgmine: töölepingus kirjas palga maksmise kuupäev 5, millest tööandja mitmel korral kinni pidanud pole. Kas mul on õigus sellepärast nõuda TL lõpetamist §82 alusel viiepäevase etteteatamisega ja nõuda kahe kuu keskmise palga hüvitamist? Ja kas peaksin pöörduma Tööinspektsiooni või kohe avalduse tööandjale andma? Tööleping määramata ajaks ja lepingus kirjas 3-kuuline etteteatamisaeg, samas kui seaduses on 1 kuu määratud? Lisaks sain käskkirja töölt omavalilise puudumise tõttu, kuigi olin sellest tööandjat eelnevalt teavitanud ja mul polnud muud võimalust, kuna kõik päevad olen seoses hooajatöödega tööl olnud, ka nädalavahetused, 12-13 tundi iga päev. Millised on minu õigused ja kuidas oleks kõige targem toimida?
Suur aitäh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 2 kuud tagasi #37948 lisas imelik
1. on õigus nõuda §82 alusel TL lõpetamist kui viivitamine ikka pikemat aega nt. üle nädala ja mitmeid kuid järjest.
2. Lahkumisavaldus esitatakse ikka tööandjale mitte TI-le.
3. 3 kuud etteteatamist on vastuolus seadusega ja seega kehtetu punkt TL-s.
4. See muidugi paha, kirjalikult oleks tulnud teavitada ja saavutada kokkulepe ettenähtud tööpäeval puudumise osas, tööandja on muidugi suurem patune kui ei võimalda töötajatele üldse pikkaaega vabapäev, ületunnitööd saab teha ainult poolte kokkuleppel(sina olid järelikult nõus) ja teatud piirides.
5. Mis sa üldse tahad? TL lõpetamist võimalikult kiiresti, võimalikult palju raha nõuda või mida? Tööandjaga peab probleemidast ikka kõigepealt rääkima!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Jutujulla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 2 kuud tagasi #37968 lisas Jutujulla
Helve Toomla
ametiühingute jurist

Kui palga maksmisega viivitatakse pikemat aega (näiteks üle nädala) või kui ka lühema viivituse korral tehakse töötajale kahju näiteks laenu maksmisel, võib see olla piisav alus töölepingu lõpetamiseks tööandjapoolse töölepingutingimuste rikkumise tõttu töölepinguseaduse paragrahv 82 alusel. Kohtuvaidlusi selle sätte rakendamise üle on olnud mitmeid. Soovitan lugeda riigikohtu www.nc.ee lahendeid tsiviilasjades 3-2-1-50-02, 3-2-1-95-03, 3-2-1-1-05 ja 3-2-1-120-05.

www.palk.ee/artikkel.php?uid=709

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.