töölepingu lõpetamine

  • Anneli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 2 kuud tagasi #37964 lisas Anneli
Tere!
Soovin teada, mis juhtudel saab töölepingut 5 päevalise etteteatamisega lõpetada? Tean, et alla 3 aastase lapse kasvatamisel on see õigus, kuid mul sai laps äsja kolmeseks. Põhjus, miks soovin töölepingut lõpetada on ema põlveoperatsioonile minek. Olen kuulnud et TL saab lõpetada kiiremini ka pereliikme haigestumise tõttu. Mis tingimustel seda saab teha? Kuna mul on ka öiste vahetustega töö, siis ei saa ma lapsi lasteaeda viia, tuua.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 2 kuud tagasi #37965 lisas imelik
Vastas imelik teemas töölepingu lõpetamine
TLS www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12850753
§ 79. Määramata ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamine töötaja algatusel

(1) Määramata ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamisest teatab töötaja tööandjale vähemalt üks kuu ette. Katseaja kestel on töötajal õigus tööleping lõpetada, teatades sellest tööandjale kolm kalendripäeva ette.

(2) Kui määramata ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamise põhjuseks on töö jätkamist takistav haigus, invaliidsus, haige või invaliidistunud perekonnaliikme hooldamise vajadus või õppima asumine, teatab töötaja lepingu lõpetamisest tööandjale vähemalt viis kalendripäeva ette. Samas korras võib töölepingu lõpetada ka naine, kes kasvatab alla kolmeaastast last.

§ 81. Töölepingu lõpetamise põhjuse tõendamine

Töölepingu lõpetamiseks § 79 2. lõikes ning § 80 1. lõike punktis 3 ja 2. lõikes ettenähtud alustel esitab töötaja tööandjale kirjaliku tõendi lepingu lõpetamise põhjuse kohta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Anneli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 2 kuud tagasi #38020 lisas Anneli
Vastas Anneli teemas töölepingu lõpetamine
Seda seadust ma tean. kõsimus ongi selles, mis tõendi ma pean tööandjale esitama kui haiget perekonnaliiget on vaja hooldada ning seetõttu TL lõpetan?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 2 kuud tagasi #38021 lisas .
Vastas . teemas töölepingu lõpetamine
Arsti poolt väljastatud tõendi loomulikult

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Anneli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 2 kuud tagasi #38042 lisas Anneli
Vastas Anneli teemas töölepingu lõpetamine
Vabandage, et veel tülitan selle küsimusega...äkki saaksite täpsustada millise arsti tõend? kas perearsti?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Anneli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 2 kuud tagasi #38043 lisas Anneli
Vastas Anneli teemas töölepingu lõpetamine
Vabandage, et veel tülitan selle küsimusega...äkki saaksite täpsustada millise arsti tõend? kas perearsti?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 2 kuud tagasi #38051 lisas .
Vastas . teemas töölepingu lõpetamine
Mis küsimus see ometi on. Sellise tõendi saab ju väljastada see arst, kes haiget ravib ja on tema olukorraga kursis. Kui ravivaks arstiks on perearst, siis jah, perearstilt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.