hädas puhkuseraha kättesaamisega

  • liis
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 2 kuud tagasi #38072 lisas liis
asi on nii, et andsin kuu aega tagasi sisse lahkumisavalduse, ja kuu aega sai täis 7 päeva eest aga kuna firma ütleb et neil rahasid pole hetkel siis nad pole mulle tööraamatut ega lõpparvet andnud.sealhulgas ka puhkuseraha, olin rohkem kui kuu aega tagasi 14 päeva puhkusel ja selle puhkuse raha oleks pidanud saama enne puhkusele minekut aga kuna ma pole seda siiani saanud kas ja millised õigused on mul rahalistele kompensatsioonidele seoses puhkuseraha viivitamisega?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jutujulla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 2 kuud tagasi #38073 lisas jutujulla
Vastas jutujulla teemas hädas puhkuseraha kättesaamisega
Viivis iga päeva eest, alates päevast mis kirjutasid töölepingu lõpetamise avaldusse. See, et neil raha pole, on nende probleem.

Samas, kuna nad sulle puhkuserahasid ei kandnud, oleksid sina võinud iga viivitatud päeva võrra rohkem puhkusel olla. Ja sa oleksid ehk isegi praegu puhkusel :)

Kui nad sulle ei maksa puhkuserahasid lõpparvega, kirjuta TI-le avaldus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 2 kuud tagasi #38087 lisas verts
Iga tööandja peab seadust täitma.
TL seadus prgh 74 lõik 2
Prgh 19
Puhkuseseadus prgh 24

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jutujulla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 2 kuud tagasi #38096 lisas jutujulla
Vastas jutujulla teemas hädas puhkuseraha kättesaamisega
Kusjuures mul oli endal sama moodi...

Tööandja ei olnud koostanud puhkusegraafikut jaanuari kuuks (nagu seadus ette näeb) Kirjutasin siis ise 2 nmädalase etteteatamisega avalduse, kus märkisin ära oma puhkusekuupäevad (alguse ja lõpu) ja ka seadusparagrahvid. Selle peale tööandja naeris ja ütles, et ta ei lase mind puhkusele... et tööl on kiired ajad, ja et puhkus lükkub edasi sügisesse.

Kuid puhkuse aega saab edasi lükata vaid ja ainult poolt kokkuleppel, mitte tööandja oma suva järgi... Mina edasilükkamisega nõus ei olnud ja soovitasin tööandjal seaduseid lugeda - mispeale ta jälle naeris...

1) Tööandja hilines palkade kandmisega!
2) Tööandja keelas töötajale puhkuse!
3) Tekitas segadust töötaja vallandamise ja töölevõtmise kohta!
4) Minupoolt kirjutatud töölepingu lõpetamise avaldus oli postitöötajate käes VÄGA pikka aega, sest tööandja ei suvatsenud minupoolt saadetud avaldusi vastu võtta, vaid nõudis, et annaksin need üle isiklikult (küll ma seda aga teha ei saanud, sest olin haiguslehel)
5) läksin tööraamatule ja lõpparvele järgi - tööandjat aga kontoris ei olnud, kätte ma neid ei saanud.
6) Lisaks keelas tööandja mul kontorisse sisenemise. Aga kuidas ma sain üle anda haiguslehe??
7) lisaks veel nimeline pöördumine ja avalik solvamine ja mõnitamine + ähvardused smside teel.

Nüüd on aga asi tööinspektsioonis :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.