tähtajaline leping

  • inna
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38161 lisas inna
Tere!
1. Kui on tähtajaline leping, kas saan lõpetada varem? Olen töövõimetuspensionär. Kas pean esitama arstitõendi või pensionitunnistuse ning ette teatama?
2.Ja kui olen töö ajal teinud lisatööd, mis ei kajastu TL - kas tööandja võib korvata selle vaba ajaga kuigi tahaksin rahaliselt? Ette tänades

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38164 lisas imelik
Vastas imelik teemas tähtajaline leping
1. Kui TL lõpetamise põhjus on töö jätkamist takistav haigus/invaliidsus siis teatad TL lõpetamisest ette 5 klp. Lisades avaldusele arsti tõendi.
2. Lisatöö tasustamine tulnuks kokkuleppida enne lisatöö tegemist:
Palgaseadus § 12. Lisatöö tasustamine
Kui töötaja teeb talle kindlaksmääratud töö ajal tööandja taotlusel töölepingus ettenähtuga võrreldes lisatööd, suurendatakse tema palka või makstakse talle lisatasu poolte kokkuleppega kindlaksmääratud suuruses.
§ 13. Tasustamine töö eest, milles töölepingus ei ole kokku lepitud
Kui töötaja teeb kokkuleppel tööandjaga tööd, mida tööleping ette ei näe, ja töötaja on vabastatud selleks ajaks oma töölepingujärgsete tööülesannete täitmisest, makstakse talle selle töö eest tasu poolte kokkuleppel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • inna
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38169 lisas inna
Vastas inna teemas tähtajaline leping
Aitäh. Aga ei saanud aru- kas töötaja peab ikkagi kokku leppima lisatöö korvamise suhtes v ise ainult otsustada, et vaba aeg, mitte raha?
Ette tänades

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38170 lisas imelik
Vastas imelik teemas tähtajaline leping
Nii töötaja kui ka tööandja peavad omavahel kokkuleppe saavutama, tööandja üksi ei saa otsustada hüvitamist vabaajaga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • inna
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38284 lisas inna
Vastas inna teemas tähtajaline leping
Aitäh! Minu tähtajaline TL lõpeb kui olen haiguslehel ja vabu päevi ei saa kasutada. Tööandja pakub lõpetada haiguslehe varem, et kasutaksin vabu päevi, kuigi tahan saada raha.Mis teha?
Ette tänades

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.