Distsiplinaarkaristus peale töölepingu lõppemist

  • jutujulla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38218 lisas jutujulla
Kuidas on see võimalik ja kuidas peaks käituma kui tööandja esitab töötajale distsiplinaarkaristused PEALE töölepingu lõppemist, ning dk-del on peale märgitud veel kuupäevad mil töötaja oli haiguslehel jne.

Seaduste järgi ei tohi töötajale dk esitada kui ta on haiguslehel, veelvähem peale töölepingu lõppemist...

...aga? Kui tööandja seda teeb?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38219 lisas molly
milleks ta neid sulle esitab,mälestuseks või?
kui on kk distsipl.karistuse kohta siis võetakse sinna ka sinu allkiri ,et oled taedlik karistusest.kui seda pole tehtud siis tehku nad oma kk mida tahavad sinu tl on ju lõppenud ja sina ära sinna kk kusagile alla kirjuta. pakkigu oma kk sisse kasvõi heeringat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jutujulla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38222 lisas jutujulla
Tööandja saatis töötajale tähitud postiga need.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38227 lisas molly
kas juures on mõni selgitav kiri, miks ta need saadab.kui töötaja töölt lahkunud juba,siis ei mõjuta see ju töötajat enam kuidagi. kui töötaja pole kk peal oma allkirjaga kinnitanud et on karistusest teadlik siis pole tööandjal ka sellega midagi teha.viska minema või saada tagasi ,peaasi ära nendele paberitele kusagile alla kirjuta

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Jutujulla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38256 lisas Jutujulla
Miskit selgitavat kirja juures ei ole. Ka ei ole töötaja kuskile alla kirjutanud.

Kui töötaja küsis tööandja käest, et miks neid distsiplinaarkaristusi ei esitatud siis, kui töötaja käis lõpparvet ja tööraamatut kätte saamas (mida töötajale muidugi EI antud) ning haiguslehte ära viimas - Vastas tööandja, et karistused saadeti hiljem sellepärast, et karistuste kätteandmine pikenes haiguspäevade võrra - see justkui tähendaks, et tööandja on karistused valmis kirjutanud sel ajal kui töötaja oli haiguslehel - mis on minu meelest ka seadustega vastuolus, või kuidas?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38260 lisas molly
missuguse dists.karistusega on tegu-noomitus,rahatrahv, palgamaksmise peatamine või tl lõpetamine .vt,otsi töötajate distsiplinaarvastutuse seadus.miks tööraamatut ei antud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jutujulla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38268 lisas jutujulla
Kõik peale ühe olid rahatrahvid ja siis üks oli rahatrahv + töölepingu lõpetamine.

Kui mina kirjutasin haiguslehel olles töölepingu lõpetamise avalduse tööandjapoolse töölepingutingimuste rikkumisega. (palkade hilinemisega) tekitades mulle segadusi ja kahju liisingute, laenu ja korteri üüri maksmisega.

avalduses oli kirjas, et soovin lõpetada töölepingu 5 maist, nii, et 5 mai oleks minu viimane tööpäev. Ja et tulen 6 mail lõpparvele ja tööraamatule järgi. Avalduse postitasin 28 aprill.

Kui ma siis 6 mail läksin tunnistajaga töökohale, ei olnud mitte ühtegi juhatuse liiget ega osaniku seal. Ootasime ja helistasime ühele neist. Tuli välja et nemad ei tea minu töölepingu lõpetamise avaldusest mitte midagi. Et nemad pole seda kätte saanud. (Mina saatsin selle tähituna ja veel oli eraldi tellitud teatis, mis saadetakse tagasi, kui nad on selle vastu võtnud)

Kirjutasin kohapeal meeldetuletus-avalduse, et käisin kohapeal koos tunnistajaga ja et sooviun endiselt lõpparvet ja tööraamatut. Tööandja ei olnud nõus kontorisse tulema, et neid mulle anda. Tulin siis koju ja kirjutasingi tööinspektsiooni avalduse.

Töövailduskomisjon kohustas tööandjat esitama kirjaliku vastuse 30.maiks 2008.a. Kuna täna on 30.mai 2008.a, siis vastust veel eile ei olnud. Tööandja on TVK kirja (avalduse ja TVK kutse) kätte saanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jutujulla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38269 lisas jutujulla
ka täna ei ole veel nende vastust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jutujulla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38285 lisas jutujulla
Töötaja ei saanud lõpparvet kuna tööandja pidas - alles NÜÜD määratud (peale töölepingu lõpetamist) - distsiplinaarkaristustega määratud rahatrahvid töötaja lõpparvest kinni.

§17. Rahatrahv
(6) Rahatrahvi ei saa kinni pidada lõpparvest, samuti surma tõttu saamata jäänud palgast.

- Ka siin pole tööandja omale seaduseid selgeks teinud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38291 lisas molly
sinu jutust saan aru et asi on antud töövaidluskomisjoni,seal saad ju kõik oma nõudmised tööandja vastu esitada.Paistab et tööandja on siin jah mitme seadusepunkti vastu eksinud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.