Töötuskindlustushüvitis

  • Marko
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38405 lisas Marko
on nagu meeles, et kusagilt sai loetud, et töötuskindlustushüvitisele ei ole õigust, kui isik on FIE või käsunduslepinguga tööl. Nüüd kui asi hakkab vaikselt ennast puudutama, siis mõtlesin asja uuesti uurida, kuid leidsin Töötuakssa lehelt ainult FIE kohta käiva. Kuid käsunduslepingu kohta ei leidnud midagi. Kas ehk keegi teab sellest täpsemalt?
Kui ma peale koondamist registreerin ennast töötuks, kas ma pean siis peale FIE staatuse ka käsunduslepingu lõpetama, et mul oleks õigus töötuskindlustushüvitisele? (Muud tingimused on täidetud)
Ette tänades,
Marko

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38406 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töötuskindlustushüvitis
Sa ei saa ka käsunduslepinguga end tööturuametis arvelegi võtta mis oleks esimene samm hüvitise poole.

Isikut ei võeta töötuna arvele, kui:
www.tta.ee/index.php?id=298

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Marko
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38407 lisas Marko
Vastas Marko teemas Töötuskindlustushüvitis
Aitäh!
Märkasin ka nüüd ise seda tingimust Töötukassa lehel: "te olete Tööturuameti piirkondlikus osakonnas töötuna arvele võetud". Ei taiband kohe Tööturuameti lehelt tingimusi vaadata.
Aga kas aeg on ka oluline faktor. Et kui ma alles peale koondamist lõpetan käsunduslepingu ja FIE-na tegutsemise, kas ka siis tekib mul õigus töötuskindlustushüvitisele? (just töötuskindlustushüvitist pean silmas, mitte töötutoetust). Igaksjuhuks küsin.... :-)
Tänud ette!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Epp
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Kuu tagasi #38408 lisas Epp
Vastas Epp teemas Töötuskindlustushüvitis
töötukindlustust makstakse isikule, kes on viimase kolme aasta jooksul töötanud vähemalt 12 kuud, st maksnud makse nende 12 kuu eest.
need kolm aastat hakkavad lugema alates töölepingu lõpetamise kuupäevast kolm aastat tagasi. natuke vist segane seletus aga ehk saad aru.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.