Palgamaksud ja vanemahüvitis

  • Seekordnimetu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 nädalat tagasi #38633 lisas Seekordnimetu
Palgamaksud ja vanemahüvitis lisas Seekordnimetu
Tere!
Olen rase ja laps peaks sündima okt alguses-sept lõpus. Dekreeti plaanisin minna augusti lõpus, et vanemahüvitist hakata saama 2008 aasta põhjal.
Nüüd tuli välja, et ettevõttel maksmata aprillikuu tulumaks ja sotsiaalmaks. Kohe kohe tulemas järgmine palgapäev. Arvata on, et ka maikuu palgamaksudeks raha ei ole.
(Sest on ju nii, et aprillikuu palk makstakse välja maikuus ja deklareeritakse ning makstakse juunikuus).
Sellel firmal on mõningased makseraskused (mitte ainult palgamaksud), nii et karta on, et nad ka edaspidiseid makse ära ei jõua maksta ning see kuhjub.
Kas mul on õigus, kui väidan, et kui vanemahüvitist arvutatakse 2008 aasta põhjal, siis nende kuude eest, mis on tööandjal maksud maksmata, arvestatakse mulle miinimumi?
Mida teha? Käisin ka 2007 aasta tööl, aga selle põhjal tuleks vanemahüvitis mitu tuhat krooni vähem....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 nädalat tagasi #38634 lisas imelik
Vastas imelik teemas Palgamaksud ja vanemahüvitis
Kas tööandja sulle makstud tasud deklareerib TSD-l kenasti ja õigeaegselt? Kui jah siis maksude maksuametile mitte maksmine või viivitamine ei tohiks sinu vanemahüvitist segada, sest andmed võetakse deklareerimise järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Seekordnimetu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 nädalat tagasi #38635 lisas Seekordnimetu
Vastas Seekordnimetu teemas Palgamaksud ja vanemahüvitis
Deklaleerib jah õigeaegselt ja iga kord on teinud, aga nüüd ongi aprillikuust alates maksud maksmata.
Igatahes ma uurin seda asja edasi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Seekordnimetu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 nädalat tagasi #38651 lisas Seekordnimetu
Vastas Seekordnimetu teemas Palgamaksud ja vanemahüvitis
Helistasin Sotsiaalkindlustusametisse ning seal vastati nii nagu Imelik ütles. Kui maksud on korralikult deklareeritud, siis arvestatakse mulle vanemahüvitist ikka nii, nagu on ette nähtud st 2008 aasta põhjal täies ulatuses.
Tänan veelkord Imelikku vastamast

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mann
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 nädalat tagasi #38662 lisas mann
Vastas mann teemas Palgamaksud ja vanemahüvitis
pöördu töökaitsesse muidu võid oma nn.tagantjärgi saadavast palgast ju üldse ilma jääda.minul igatahes õnnestus oma palk kätte saada.firma ei kingi sulle ju midagi ,miks siis sinagi peaksid??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 nädalat tagasi #38667 lisas imelik
Vastas imelik teemas Palgamaksud ja vanemahüvitis
Mina sain aru, et palga maksmisega(kätte saamisega palgapäeval) tal probleeme pole on vaid palgamaksude ülekandega maksuametile ja siin töökaitse küll ei aita see maksuameti rida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.