Esmaspäevast, laupäevani tööl.

  • Maire
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 nädal tagasi #38823 lisas Maire
Tere,
Töötan ka nädala vahetusel, ehk siis nädala sees kõik päevad 8 tundi ja laupäev 5 tundi, ning nii terve kuu, puhata saan pühapäeval.
Kas nädalavahetusel on palgaarvestus teise hinnaga kui nädala sees?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Epp
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 nädal tagasi #38824 lisas Epp
teed ju ületunde, kas selle eest ka tasustatud saad?
üldiselt on päevane, õhtune ja öine tunnihinne tasustamisel. ja üleüldse peab olema 2 puhkepäeva.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maire
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 nädal tagasi #38830 lisas Maire
Sellega ma olen kursis jah, et õhtu, öö ja varahommiku töötundi arvestatakse teise hinnaga aga jäin just mõtlema nädalavahetuste töötundidele... Kui midagi kindlat ei ole nädalavahetuste tunnihinnete tasustamisel otsustatud, siis on keeruline ennast tööandja eest kaitsta.
Vahel lihtsalt ei ole sõnu ja on tahtmine kahe käega peast kinni võtta, tõesti nii osavalt on seadused välja mõeldud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 nädal tagasi #38833 lisas imelik
Vastas imelik teemas Esmaspäevast, laupäevani tööl.
Kas laupäev on muidu sinule ettenähtud puhkepäev? Kui jah siis miks teed siis puhkepäeval tööd kui isa sa seda teha ei taha?

Töö- ja puhkeaja seadus
§ 22. Töötaja töölerakendamine puhkepäeval
(1) Töötajat võib puhkepäeval tööle rakendada tema nõusolekul, välja arvatud käesoleva paragrahvi lõikes 2 ettenähtud juhul.
(2) Töötaja on kohustatud tööandja korraldusel puhkepäeval tööle tulema ajutiste edasilükkamatute tööde tegemiseks vääramatust jõust tingitud vajaduse korral.
(3) Puhkepäeval on keelatud tööle rakendada:
1) rasedat;
2) alaealist;
3) töötajat, kelle selline töölerakendamine on keelatud arsti otsusega.

(4) Isikut, kes kasvatab alla 12-aastast või puudega last või hooldab täielikult töövõimetut isikut, võib käesoleva paragrahvi lõikes 2 ettenähtud juhul puhkepäeval tööle rakendada üksnes tema nõusolekul.

Palgaseadus
§ 15. Puhkepäevadel töötamise hüvitamine
(1) Töötaja graafikuväline töötamine temale ettenähtud puhkepäevadel hüvitatakse poolte kokkuleppel kas rahas või vaba aja andmisega.
(2) Puhkepäeval töötamise hüvitamisel rahas makstakse töötajale puhkepäeval tööl oldud aja eest lisatasu vähemalt 50% tema palga määrast.
(3) Puhkepäeval töötamise hüvitamisel vaba aja andmisega tasutakse puhkepäeval tehtud töö eest nagu tavalisel tööpäeval tehtud töö eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maire
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Päev tagasi #38904 lisas Maire
Laupäev ehk siis puhkepäev on mu ametlik tööpäev, tahan ma seda või mitte, ma lihtsalt töötan sellises kohas, mis on esmaspäevast laupäevani avatud.
Kindlasti neid inimesi on väga palju, kes töötavad nädalas 45 tundi ja see 5 tundi jääb just kui õhku rippuma, et mis hinnaga siis neid tunde arvestatakse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 1 Päev tagasi #38906 lisas verts
§ 9. Ületunnitöö piirnormid

(1) Koos ületunnitööga ei või tööaeg nädalas ületada keskmiselt 48 tundi neljakuulise arvestusperioodi jooksul.

Tööandja võtku üks töötaja lisaks ja tehku graafikud sest peab olema ikka töötajal kaks järjestikku puhkepäeva nädalas. Ületunnid siis tuleb ka tasustada ehk 50% põhipalgast ületunnitasu juurde palgapäeval lisaks põhipalgale.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.