lapsehoolduspuhkus ja kas teise lapsega võimalik dekreetraha saada?

  • ab
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 11 kuud tagasi #38925 lisas ab
istun 2,5 aastase lapsega,lapsehoolduspuhkusel.praegune rasedus kuskil 4nädalat ja ei oska öelda millal dekreeti.kas ma võin tööjuures lõpetada selle lapsehoolduspuhkuse ükspäev varem kui dekreeti lähen ja järgmisel päeval viin tööle selle dekreedipaber(või mis iganes nimega see leht on)?või pean paarpäeva varem selle viima?on mul võimalik ka seda dekreetraha saada?appike segane tekst sai vist?tänud siiski.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • HK
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 11 kuud tagasi #38926 lisas HK
Töölt lapsehoolduspuhkusel viibiv naine, kes soovib uuesti sünnituslehele jääda, peab sünnitushüvitise saamiseks vahepeal lapsehoolduspuhkuse katkestama. Selleks tuleb esitada tööandjale avaldus lapsehoolduspuhkuse katkestamiseks. Märkides avaldusel lapsehoolduspuhkuse lõpetamise kuupäevaks rasedus- ja sünnituspuhkuse alguskuupäevale eelneva päeva, ei pea naine vahepeal tööle minema. Avaldus tuleb tööandjale esitada enne sünnituspuhkuse algust piisava ajavaruga, et tööandja jõuaks kindlustuse haigekassas õigeaegselt ära vormistada.
www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/synnitus/

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ab
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 11 kuud tagasi #38927 lisas ab
tänud sulle :)kuid üks küsimus,et esimese lapse dekreetraha summaks oli nats üle 10 000 krooni,et kas saan sama summa või kuidas seda teada saan?vabandan kui on loll küsimus ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vana
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 11 kuud tagasi #38938 lisas vana
Kuna sa pole eelmisel aastal töötanud arvestatakse sulle raha lähtudes selle aasta min palgast. Tasustavaid päevi on 140. Saad 100% kõikide päevade eest. Haigekassa arvestab päevatasu praeguse min juures vist nii (pead ei anna) 4350*12/366=142,62
142,62*140=19967, sellest TM 21% =4193. Kätte ca 15774. TM 4 tuh. küsid deklaratsiooniga järgmine aasta tagasi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tiina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 11 kuud tagasi #39053 lisas tiina
Seaduses on selline lause, et kui emal on õigus rasedus-ja sünnituspuhkusele ning ta seda ei kasuta, makstakse vanemahüvitist esimese 70 päeva jooksul mitte rohkem kui alampalga suuruses. Sellest tulenevalt minu küsimus, kas see kehtib ainult esimese lapse sünni puhul või ka teise lapse sünni puhul kui laste vanuse vahe on alla 2aastat ja 6 kuud?
Kui ma dekreeti ei jää, kas hakkan siis teise lapse sünnist alates saama vanemahüvitist samas summas mis esimese lapse puhul?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.