Tööraamatu rikkumine ????

  • Murelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 11 kuud tagasi #39086 lisas Murelik
Kas see, kui minu juhatajal on minu kohta isiklik vaen ja tema 2hvradusi, et ta kavatseb mu tööraamatu rikkuda, peaksin ma t6siselt kartma. Olen kuulnud, et tööandja ei tohi tööraamatut rikkuda ???? Aga ei tea, kas see ikka vastab t6ele????

Akki keegi oskaks aidata ja k6rvale ka seaduse ja paragrahvi selle kohta?

Suurimad t2nud!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tammekas
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 11 kuud tagasi #39093 lisas tammekas
Vastas tammekas teemas Tööraamatu rikkumine ????
juba mitmed aastad ei tohi tööandja kirjutada tööraamatusse midagi sinu nõusolekuta, mis võiks kompromiteerida. Paragrahve ma ei tea,ehk keegi teine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • piret
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 11 kuud tagasi #39095 lisas piret
Vastas piret teemas Tööraamatu rikkumine ????
Nii on see tõesti, et ei tohi midagi muud kirjutada, kui ainult, et leping lõpetatud ja kuupäev jne. Kui ta seda teeb, siis töökaitsesse ja ta peab sulle uuesti tööraamatu laskma teha. Ja kõik allkirjad leidma sisse, mis on juba ka likvideeritud firmade omad. Kuid ka mul pole seadust kohe võtta käepärast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 11 kuud tagasi #39102 lisas imelik
Vastas imelik teemas Tööraamatu rikkumine ????
TLS §20. Tööraamat
(1) Tööraamat on töölepingu alusel töötamist tõendav põhidokument.
(2) Tööandja on kohustatud pidama tööraamatut kõigi põhikohaga töötajate kohta.
(3) Tööraamatusse kantakse:
1) töötaja ees- ja perekonnanimi;
2) töötaja sünniaeg;
3) töölepingu alusel töötamise aeg, sealhulgas erikandega töötamise aeg töödel või tingimustes, mis annavad töötajale õiguse soodustuspensionile või pensioniõigusliku staaþi soodustatud korras arvutamisele;
4) töölepingu peatumine § 55 punktide 1-2 ja 7 alusel kauemaks kui kolmeks kuuks.

(4) Töötaja nõudel kantakse tööraamatusse:
1) töölepingu lõpetamise või kehtetuks tunnistamise aluse formuleering viitega seaduse paragrahvile, lõikele ja punktile;
2) andmed tehtud tööde ja täidetud ametikohtade kohta;
3) kohakaasluse korras töötatud aeg, kui töötaja esitab põhikoha tööandjale dokumendi, mis tõendab kohakaasluse korras töötamist;
4) teise tööandja juures §-de 67 ja 68 alusel töötatud aeg, kui töötaja esitab põhikoha tööandjale niisugust töötamist tõendava dokumendi.

(5) Andmeid, mida ei ole käesoleva paragrahvi 3. ja 4. lõikes mainitud, tööraamatusse ei kanta.
(6) Tööraamatu vormi, samuti tööraamatu täitmise ja dublikaadi andmise korra ning tööraamatu hinna kehtestab Sotsiaalministeerium.

määrus:Tööraamatu vorm, tööraamatu täitmise ja dublikaadi andmise kord ning tööraamatu hind
www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=807443

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • murelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 11 kuud tagasi #39106 lisas murelik
Vastas murelik teemas Tööraamatu rikkumine ????
Suuur suuur ait2hhh teile :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.