PALJU VEEL PUHKUST

  • Merike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 11 kuud tagasi #39226 lisas Merike
PALJU VEEL PUHKUST lisas Merike
Tere,sooviks natuke küsida:)Asusin tööle selle aasta märtsi alguses.Olen antud momendiks puhkust saanud 7 päeva ja küsimus on,et kas minu puhkuseaasta on siis märtsist märtsini?Palju mul sellel aastal veel puhkust saada on kas 16 päeva?Kas järgmisesse aastasse jääb siis 5+28 päeva?Ei saa sellest arvestusest hästi sotti?Jaanuarikuus ju tulevad juba järgmise aasta puhkusteajad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tammekas
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 11 kuud tagasi #39228 lisas tammekas
Vastas tammekas teemas PALJU VEEL PUHKUST
märtsis tulid tööle ja juba oled 1.aastal puhkusel käunud 7 päeva, see on ju hästi saadud. Tänavu lõpuks saaks sul 23 kelndripäevale õigus, 7 on käes, 16 saamata. Kui sa rohkem näiteks tänavu ei puhkaks, kirjutaks raamatupidaja või kaadritetöötaja aasta lõpu inventuuri 16 saamata puhkusepäeva. Jaanuarist hakkab uus 28 kalendripäeva.
Natuke segadust tekitab see küll jah, et puhkust osa asutusi vormistavad, märkides, mis tööaasta eest antud. Samas aga juba mitu aastat tagasi tuli nõue, et aastaaruandes peavad kajastuma saamata puhkused 31.detsembri seisuga.
Mina raamatupidajana (teisi arvestajaid meil enam kontoris polegi) tööaasta arvestust üldse enam ei pea, aluseks on 31.detsembri seisud, ja sealt lähen edasi igal aastal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39235 lisas imelik
Vastas imelik teemas PALJU VEEL PUHKUST
tammekas
Ära aja pada. Puhkuse õiguse tööaasta ja puhkus andmine tööaasta eest tööaasta sees ja rmp puhkusereservi arvestus on eri asjad.

Merike
Jah sinu tööaasta on märts 2008-märts 2009 jne. Kuni märtsini on sul veel õigus kasutada puhkust võrdeliselt töötatud ajaga.

PuhS§13. Puhkuse andmine esimesel tööaastal
(1) Töötajal, kes on esimesel tööaastal töötanud vähemalt kuus kuud, on õigus saada puhkust võrdeliselt töötatud kuude arvuga. Saamata jäänud puhkuseosa antakse tööaasta kestel mõnel muul ajal või töötaja nõusolekul liidetakse järgmise tööaasta puhkusega või antakse teise tööaasta kestel mõnel muul ajal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39300 lisas verts
Vastas verts teemas PALJU VEEL PUHKUST
6 kuud 6x 2.33(28/12) = 14 päeva oleks sul saada augusti seisuga aga sellest oled juba 7 ära puhanud. Nüüd tiksub sul kuni märtsini 2009 iga kuuga 2.33 puhkepäeva juurde.31.12.2008 teeb raamatupidaja puhkusteseisu teatavaks ja siis peaks sul olema seis (kui sa rohkem pole puhanud)10x2.33 - 7 = 16 päeva Jaanuar - veebruar (sinu tööaasta lõpp, märtsis hakkab juba uus) on sul lisandunud puhkust 5 päeva. 5+16= 21

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.