Töölepingu lõpetamine katseajal ja palga probleem.

  • Andu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39328 lisas Andu
Probleem on järgmine, et läksin tööle firmasse ja sai vormistatud kõik paberid ja tääleping ning andsin nende kätte tööraamatu. Sain töötada 19 päeva ja kokku arvutasin, et tuli 153h töömahuks. Lepingus palga kohta kirjas, et : 55.- bruto punktihindena ja alampalgamääraks 4350.- bruto, et siis sellele juurde arvutatakse lisatasu ehk seesama 55.- tunnis brutot. Peale 19 päeva töötamist, sain teise töötaja käest teada, et hetkel enam tööd pole ja pead ootama kodus kõnet kuna uuesti midagi saabub. Tööandja ise mitte midagi teatanud ega rääkinud pole. Saabus kätte siis juba palga tähtpäev, milleks oli lepingus märgitud 15nes. Palka ei tulnud. Ootasin igaksjuhuks veel paar päeva ja ikka midagi. Helistasin tööandjale korduvalt ja ei võeta toru vastu. Sama tegi teine tööline, kes samuti palka ei ole saanud. Ükspäev tuli tähitud kiri mulle töölepingu lõpetamise kohta ebarahuldavate tulemuste pärast, mõtlesin et ega midagi...allkirjastasin selle ja saatsin neile tagasi. Ükspäev helistasin ja sain kätte...öeldi et said minu paberi kätte ja korras... palga koha pealt öeldi et rahad on objekti taga kinni ja ehk järgmiseks nädalaks saate kätte... Olen nüüdseks oodanud miskine üle kuu aja palka .... lõpuks avastasin nüüd et kanti mulle üle 1000.- selgitusega "töötasu" ...telefonile ei vasta mitte keegi ....ignoreeritakse täielikult ..vähemalt tundub niimoodi. Ometi töötasin seal kõvasti kauem, see 1k pole loogiline summa minu jaoks kusagilt otsast... kuidas peaksin talitama... Kääisin töökaitses kah ära ja sain avalduse, mille ka täitsin. Mis õigused mul on ja mida nõuda ning kuidas?
Tänud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39333 lisas imelik
Kuidas saab inimene jääda töölt ära töökaaslase ütluste alusel?
Tööluusi tegid ja sellepärast sind lahti lasti ja eeldan, et peeti saamata töötasust kinni töölt omavolilise lahkumise eest hüvitus. Mis pole küll päris õige. Töötajad peavad teadma, et peale õiguste on neil ka k o h u s t u s e d mitte ainult tööandjal on kohustused ja õigusi pole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.