Tähtajalise töölepingu ennetähtaegne lõpetamine

  • nõutu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39450 lisas nõutu
Mul määratud ajaks(3.a)ajutiselt äraoleva töötaja asendamiseks sõlmitud tööleping.Novembris saaks alles aasta töötatud.Nüüd tööandja tahab lepingu lõpetada kuna töömaht oluliselt vähenenud ja võib-olla tahab asendatav töötaja varem ka tööle tulla.Ühesõnaga üks susserdamine,et minust lahti saada,sest kui pole mulle tööd,kuidas siis teistele on (mulle ütles see inimene,et tal pole kõige vähematki plaani lähiajal tööle asuda).Mis nüüd siis teha,kui ise lahkumisavaldust ei taha kirjutada?Kas tööandja peaks mulle maksma ka mingit kompensatsiooni või käib see tööturuameti kaudu?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39463 lisas verts
See kehtib ka määratud ajaks sõlmitud töölepingute kohta. Vaata üle kas tööandjal on seal nimekirjas mingit põhjust et sinuga tööleping lõpetada:
TÖÖLEPINGU LÕPETAMINE TÖÖANDJA ALGATUSEL

§ 86. Tööandja algatusel töölepingu lõpetamise alused

Tööandja võib lõpetada määramata kui ka määratud ajaks sõlmitud töölepingu enne lepingutähtaja möödumist:
1) ettevõtte, asutuse või muu organisatsiooni likvideerimisel;
2) tööandja pankroti väljakuulutamisel või pankrotimenetluse raugemisel pankrotiseaduses sätestatud korras;
3) töötajate koondamisel;
4) töötaja mittevastavusel oma ametikohale või tehtavale tööle tööoskuse või tervise tõttu;
5) katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu;
6) töötajapoolsel töökohustuste rikkumisel;
7) töötaja suhtes usalduse kaotamisel;
8) töötaja vääritu teo tõttu;
9) töötaja pikaajalise töövõimetuse tõttu;
10) [kehtetu – RT I 2006, 10, 64 – jõust. 4.03.2006]
11) põhikohaga töötaja töölevõtmisel;
12) töötaja korruptiivse teo tõttu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.