Tükitöö

  • Anne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39536 lisas Anne
Tükitöö lisas Anne
Tere!
Kui ma olen aasta töötanud ja saanud tykitöö alusel palka,kas siis Tööandja võib yhel hetkel lihtsalt tykitöö hindasid langetada?
Kas pean siis madalama hinnaga edasi töötama?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • k
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39537 lisas k
Vastas k teemas Tükitöö
kõik mis hinnad ei ole lepingus kahepoolselt fikseeritud, võib tööandja oma äranagemisel muuta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39544 lisas molly
Vastas molly teemas Tükitöö
kui tl on kokku lepitud mingi summa ,siis saab seda muuda ainult sinu ja tööandja kokkuleppel ja allkirjadega

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • A
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39546 lisas A
Vastas A teemas Tükitöö
..hinnad on meil töölepingulisana fikseeritud,kuid nyyd öeldi lihtsalt,et me muutsime hindu ja kõikidest hindadest võeti suur osa maha..
aga kui ma nende uute hindadega pole nõus,kas siis pean lihtsalt omal soovil töölt lahkuma we?..või on mul mingid õigused???

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39552 lisas verts
Vastas verts teemas Tükitöö
Sa ei pea olema nõus. Nõuad seda palka mis töölepingus sai kokkulepitud. Kui sa aga ei taha vaielda tööandjaga töövaidluskomisjonis siis võid küll ära minna - säästad oma närve ja saad ehk parema töökohagi :-)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39554 lisas annaliisa
Vastas annaliisa teemas Tükitöö
Kas peale nn "hindade" on töölepingu lisas ka näiteks töönormid ära toodud?
Tükitöö nimeline palgaarvestamise süsteem ei saa baseeruda tükihidadel (-hinnetel) vaid lähtub töönormist (tööajanormist)ja kindlale ajaühikule kokku lepitud tasu suurusest. Seetõttu on tegemist töönormide tõstmisega, mitte palga alandamisega. Teisisõnu tuleb mingi ajaühiku jooksul rohkem "tükke" teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39579 lisas Maie
Vastas Maie teemas Tükitöö
Mulle tundub praegu,et oleks võimalik teha tööandjale avaldus töölepingu lõpetamiseks seoses sellega,et tööandja ei täida töölepingu tingimusi, TLS § 82.Ette tuleb teatada 5 päeva. Selle §-ga kaasneb hüvitus 2 kuu keskmise palga ulatuses.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39581 lisas annaliisa
Vastas annaliisa teemas Tükitöö
Milliseid tingimusi? Tükipalgasüsteemi korral on kokkulepitud palgamäära saamise tingimuseks kehtiva töönormi täitmine. Töönormi kehtestamise õigus on aga tööandjal mitte töötajal!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39593 lisas Maie
Vastas Maie teemas Tükitöö
Ma loodan,et ma sain õigesti asjast aru. Tööandja muudab ühepoolselt hindu mis on töölepingus kahepoolselt kokku lepitud,aga muuta saab ju töölepingut kokkuleppel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 10 kuud tagasi #39594 lisas annaliisa
Vastas annaliisa teemas Tükitöö
Tükipalgasüsteemi korral võib tööandja muuta töönorme mis omakorda korrigeerivad tööhindu. Seetõttu pole tegemist töölepingu tingimuste ühepoolse muutmisega kuna kokkulepitud palgamäära( millest lähtuvad hinded) ei ole muudetud.
Tükipalgasüsteemi korral on töötaja nõudeõiguse ja tööandja maksekohustuse aluseks tehtud töötulemuse ühik. Töötulemuse ühiku eest makstava tasu suurus määratakse kindlaks töö hindena, lähtudes palgamäärast ja töö normimise viisist, kas hindena tooteühiku eest või tooteühiku tegemiseks ettenähtud ajanormi alusel.
Töölepingu tingimusteks on aga kokkulepitud palgamäär ja palga arvestamise süsteem. Kumbagi neist pole ju muudetud!
SEE ONGI TÜKIPALGASÜSTEEMI ERIPÄRA!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.