Töölepingu lõpetamine + haigekassa

  • Carina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39682 lisas Carina
Tere, olen haiguslehel olnud juba 3 nädalat ja olen seda veel edasigi. Eile (30.09) viisin tööle lahkumisavalduse, mis ka rahuldati. Lahkumise kuupäevaks on 01.10.
Kas haigekassa maksab mulle haiguslehe välja kuni eilseni (firma nimekirjast olen ma maas ja alates 01.10 võeti ka haigekassast maha) või peavad nad mulle maksma kuni haiguslehe lõpuni välja?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39684 lisas imelik
Haigusraha saad kuni haiguslehe lõpuni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Carina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39687 lisas Carina
Mulle öeldi, et haigekassa ei maksa midagi kui juba tööleping lõpetatud ja firma on haigekassasse ka teatanud :O ...et ma peaksin panema haiguslehe lõppkuupäevaks viimase kuupäeva mis töölepingul veel kirjas :O ...mul aga kestab veel haigusleht, kuid tööramatu saan homme kätte juba :(

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39688 lisas imelik
Kes ütles? Ära usu rumalat juttu!
Töösuhte ajal alanud haigusleht ning järglehed esmasele lehele makstakse välja igaljuhul. Haiguslehe peate esitama endisele tööandjale ja tema peab selle toimetama haigekassasse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Carina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39690 lisas Carina
Haigusleht algas jah töösuhte ajal ja kestab siiani, lõpetasin töölepingu eile ja firma teatas sellest täna ka haigekassale. Kätte on saada ainult tööraamat ja viia haigusleht kui see lõppeb. Järelikult ei soovita mulle maksta või on raamatupidaja loll? Mida teha, sest olen 3 nädalat juba haige ning ei tahaks raha kaotada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39691 lisas imelik
Egas tööandja sulle haigusraha maksa, kui haigusleht ükskord kui terveks saad haigekassasse saab viidud siis saad sealt(haigekassast) haiguse aja eest haiguseraha.

Iseküsimus on lõpparves(saamata töötasu ja kasutamata puhkuse eest hüvitis) kas sul on midagi saada või mitte selle pead küll väljaselgitama tööandjaga ja lõpparve peaks siis saama töölepingu lõpetamise päeval.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Carina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39692 lisas Carina
Tean, et haigekassa maksab aga firma oli juba sinna avalduse teinud, et mind firma arvelt sealt maha võetaks. Lõpparve + puhkuse hüvitis on saada küll, see kantakse samal ajal üle kui teistelegi palk (kuni 5.10-ni).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39693 lisas imelik
Et muret teeb sulle hoopis see, et tööandja su haigekassast maha võtab(võttis) AGA seda ta peabki tegema nii see käibki ja see onj tööandja kohustus, see ei muuda sinu haiguserahade saamist, ole mureta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39694 lisas imelik
Veel paar fakti, et rahu saaksid:
1. Tööandja peab töösuhte lõppemisest teatama haigekassale kümne kalendripäeva jooksul alates töölepingu lõpetamisest.
3. Kehtiv ravikindlustus on sul veel kaks kuu peale töölepingu lõpetamisest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • To Carina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39723 lisas To Carina
Vastas To Carina teemas Töölepingu lõpetamine + haigekassa
Sel juhul on sinu tööleping nüüd küll valesti lõpetatud. Töölepingut ei saa lõpetada puhkuse- ja haiguslehe ajal. Selleks peab sul olema haigusleht lõpetatud kui haigusleht lõppen näiteks 06.10.2008 siis töölepingu saab lõpetada 07.10.2008.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.