katseajal töölepingu lõpetamine ning haigusleht

  • kairika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39719 lisas kairika
Andsin avalduse 29.09.08, mis ka samal päeval võeti vastu, st mu leping peaks lõppema 3p pärast ehk 02.10 jah?
29.09 helistasin, et olen jäänud haigeks ja ei saa tööle ilmuda kuni 02.10. Kas pean nende päevade eest viima haiguslehe ja kui jah, siis mitme päeva jooksul?
Töötasin seal u.1 kuu- palk tuli selle eest ära, kas pean saama ka lõpparve(st.peavad nad millegi eest mulle veel maksma)?
Tööraamaatut mul ei olnud tööle asudes, kas nad peavad selle mulle väljastama?
Mis kuupäevast võin uues kohas töölepingut alustada?

palju küsimusi ja loodan endast targematelt palju vastuseid saada:)
Asi läks nii koledaks, sest endine tööandja ei rahuldanud mu esimest avaldust(26.09), kuna tal polnud kedagi asemele tööle panna ja mina olin juba uue koha vastu võtnud.Proovisin küll inimlikult nendega rääkida, kuid nemad nägid asja ainult enda vaatevinklist- pole kedagi asemele panna ja teevad näo, et pole avaldust saanud, kuna alla nad esimesele avaldusele ei kirjutanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39730 lisas verts
Ikka pead viima haiguslehe ja varem seda parem (muidu vist 90 kalendripäeva jooksul) ja tööandja peab esitama selle Haigekassale 7 kalendripäeva jooksul.Peaksid saama ka puhkusekompensatsiooni (28 päeva puhul 1 kuu eest 2,33 päeva. Tavaliselt ikka kui katseajal oma avalduse viid, siis mingit kinnihoidmist ei tohi olla ja oleksid võinud konkreetsem olla ja selle "kätte saanud kpv..., allkiri" ikka küsida. Tööandja võib su katseajal näiteks päevapealt lahti lasta ja keegi ei küsi, et kas sul ka uus töökoht juba varuks oli või kuidas sa oma üüride ja muude kuludega toime tuled.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kairika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39752 lisas Kairika
Ma sain ise ka aru, et ei tohiks olla mingit kinni hoidmist, aga nad keeldusid alla kirjutamast esimesele,ma ei saanud ju midagi muud teha,kui lihtsalt uus avalduse kirjutada ja vähemalt sellele allkiri ära saada ja siis haiguslehega minema minna..
Olin väga konkreetne nendega ja isegi tõin välja paragrahvid, mis minu teoga seonduvad (st.et 3p etteteatamist ja et see minu ÕIGUS jne), aga selle peale mind ähvardati, et kui keegi peaks kunagi helistama ja minu kohta uurima, siis nad laimavad maapõhja ja üleüldse sõimati mu nägu korralikult täis.
Nüüd õnneks see kohe seljataga- homme saan haiguslehe ja ülehomme viin sinna ära.
Kirjutasin ka veel kord kirja neile, sest nad püüdsid mind veenda, et 5 p ikka mul etteteatamist, kuna mul määratud ajaga tööleping oli, aga seda nad ei uurinud, et see seadus kehtib PÄRAST katseaega..Kirjutasin, et nad lõpetaks mu lepingu kuupäevaga 02.10 ja ma tulen lepingut lõpetama lähipäevadel.
Aga kas tööraamatu peaks nad väljatama?
Lõpparve peaks nad ka vist tegema 02.10 kuupäevaga või see tuleb teha siis kui ma alla kirjutama lähen?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39769 lisas verts
Siis võid ka sina kõigile kuulutada kui tore tööandja see firma X on, et järgmised teaks hoiduda. Eesti on ju väike.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kairika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39781 lisas kairika
Haha..nüüd tuli veel välja, et nad pole mu andmeid haigekassale edastanud ja mul puudub kindlustus..niiet haiguslehte ma ei saanudki.Oeh, pudru ja kapisad ikka!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hm
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39784 lisas hm
juhul, kui tööandja ei teatanud õigel ajal haigekassale kindlustuse alustamisest ei tähenda veel , et sa oled ilma töövõimetushüvitisest jäänud, sel juhl peab sulle maksma just tööandja

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kairika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39785 lisas kairika
Jah,võtsingi nendega selles asjus ühendust.
Lõpparvest ei ole ka midagi kuulda..palk on üle tulnud(küll kaks päeva pärast TL lõpetamist), aga puhkuserahadest pole midagi kuulda.
Peaksin vist viivist nõudma iga üle läinud (TL lõppes 02.10) päeva eest oma keskmise päevapalga väärtuses, jah?
Tööl olin 20.08-29.09..palju peaksin puhkusekomp. saama(mitme päeva eest)?
Ja palju need töövõimetushüvitised on(30.09-02.10)?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39797 lisas verts
Pöördu töövaidluskomisjoni. Tööinspektsiooni kodulehel on andmed. Muidu jäädki nendega maid jagama ja siis võib selguda, et äkki on veel midagi milles nad on seadust rikkunud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.