TL lõpetamine

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39807 lisas mari
TL lõpetamine lisas mari
Tegemis müügitööga. TL-s on kirjas, et töötan 7 tundi päevas, mille eest tasutakse 27.- tund ja et lisaks makstakse lisatasu läbimüügi pealt.
Nüüd selgus aga, et kui ma midagigi müün, siis sel päeval ma tunnitasu 7x27.- ei saa, saan vaid läbimüügi eest ettenähtud tasu.
Kas mul on õigus nõuda TL lõpetamist seoses tööandajapoolse lepingutingimuste rikkumistega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39808 lisas imelik
Vastas imelik teemas TL lõpetamine
Kas esimene kord selline probleem? Kas oled tööandjaga rääkinud?
Olete TL kokkulepitus erinevalt aru saanud?

Kõigepealt nõua ikka palga maksmist koos viivisega kui sul midagi saamata jäi ja siis kui ei maksta välja saamata osa ja/või juba mitmendat korda makstakse palka vähem kui TL kokkulepitud siis saab nõuda §82.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39810 lisas mari
Vastas mari teemas TL lõpetamine
On olnud vaid üks palgapäev. Tööandja ütleb, et mina olen TL-st valesti aru saanud. Kui teenin päevas müügist näiteks 40 krooni, siis see ongi minu selle päeva tasu. Kui ma ei müü midagi, siis makstakse 7tundi x27 krooni. Kui saan müügist näiteks 250 krooni , siis on 250 krooni selle päeva töötasu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39811 lisas imelik
Vastas imelik teemas TL lõpetamine
No aga siis pead vaatama uuesti TL mis ja kuidas seal kirjas on, kui üks väidab üht ja teine teist siis meil siin võimatu öelda kummal õigus, sest meie pole sinu TL ju näinud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39812 lisas mari
Vastas mari teemas TL lõpetamine
TL-s on kirjas : Töötajale makstakse iga töötatud tunni eest töötasu 27 krooni. Lisaks makstakse töötajale töötasu läbimüügi pealt.
Siin on ju sõnaselgelt kirjas, et tunnitasu + lisatasu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39816 lisas verts
Vastas verts teemas TL lõpetamine
No aga siis ongi nii, et TL on tööajanorm 7h päevas ja 1h tasu on 27.- Tööandja peab hea seisma et see tööajanorm oleks sulle tagatud ja põhipalk kätte saadud. Kõik ülejäänud summad sõltuvad juba läbimüügist.Tööaja summarsel arvestusel peaks minu arust lõpuks ikka selle TL kokkulepitud normi kätte saama ja kui sulle tööd anda pole siis on see tööandja probleem ja kui läbimüüki pole siis lihtsalt seda läbimüügitasu ei saa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39817 lisas molly
Vastas molly teemas TL lõpetamine
mina saan ka sellest aru niimodi,et 7x27.- on see raha mis sa igal juhul saad,müüd sa siis midagi või ei ja kui müüd siis selle pealt veel pead saama lisaks.kui töövõtja tahtis teistmoodi maksta ja mõte oli teistsugune siis oleks pidanud see teisiti ka tl kirjas olema

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39820 lisas imelik
Vastas imelik teemas TL lõpetamine
Kui ongi nii kirjas:
Töötajale makstakse iga töötatud tunni eest töötasu 27 krooni. Lisaks makstakse töötajale töötasu läbimüügi pealt.

siis on küsitav miks kaks korda räägitakse ja makstakse töötasust??? Kummaline!
Kuigi jah kui nii kirjas siis peadki saama mõlemat töötasu. Räägi veel tööandjaga kui ei aita esita kirjalik nõue koos viivistega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.