puhkusepäevad enne dekreeti jäämist

  • Aleksandra0
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39827 lisas Aleksandra0
Minu kolmas tööaasta algab 17.10.2008 ja alates 18.11.2008 jään dekreeti. Kas mul on õigus enne dekreeti jäämist välja võtta oma uue tööaasta puhkus (kuna lõppevast aastast enam miskit saada pole) või siis vähemalt dekreedi eest ettenähtud 11 päeva. Personalijuht ütles, et kuna dekreedi ajaks on mul välja teenitud ainult 2 päeva, siis ette ma midagi saada ei tohi. Samas tundub, et puhkuseseadus näeb ette seda, et rase võib võtta puhkust temale sobival ajal...kas isegi siis, kui miskit veel välja teenitud pole.
Kui jah, kuidas saaksin seda personalijuhile tõestada, juhul kui ta interpriteerib seadust nii, et seal ei ole ju kirjas et rasedal on õigus saada mingeid puhkusepäevi ette.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39828 lisas mina
just, oled õigesti aru saanud, puhkuseseaduse järgi on õigus rasedal enne dekreeti ja lhp-d terve puhkus välja võtta.. sinu puhul on lihtsalt see, et saad u 26 päeva ette,,seega kui kunagi tööle sinna tagasi lähed, pead teadma, et puhkus on miinuses ehk ette võetud,,ja ka nt kui soovid peale lapsehooldluspuhkust ära minna töölt, peetakse antud ette saadud puhkusesumma sinu lõpparvest kinni,,
aga personalijuhile ütle, et ta ikka seadust ka vahelduseks õpiks:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39829 lisas imelik
See keeruline sõna mida kasutad on interpreteerima/interpreteerib.

Soovita personalijuhile lugeda:
Selgitus puhkuseseaduse § 16 rakendamise kohta
www.ti.ee/index.php?page=549&

Minu soovitus võta puhkust kuni sünnituslehe lõpuni siis ei jää tuleviku arvestuses midagi ette saadud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.