dekreedirahade ja VH arvutamine kui olin pikka aega haiguslehel

  • vivvuke
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39834 lisas vivvuke
Lähen dekreeti veebruaris 2009, seega arvutatakse dekreedirahasid 2008 aastal makstud SM alusel ning vanemahüvitisega on sama lugu. Probleem on aga selles, et olin terve septembri kuu tavalisel haiguslehel ja alates oktoobrist kuni dekreedini olen ka edaspidi haiguslehel, kuna tööandjal pole mulle kergemat tööd pakkuda. 1.Küsimus oleks siis selline: kas dekreedirahade arvutamisel jagatakse 2008 aasta tulud 12-ga või sinna ei kaasta neid kuid millal olin haiguslehel (haigusleht haigestumise pärast, haigusleht kergemale tööle üleviimise pärast)? 2. Kas vanemahüvitise arvutamisel jagatakse 2008 aasta tulud 12-ga või sinna ei kaasta neid kuid millal olin haiguslehel (haigusleht haigestumise pärast, haigusleht kergemale tööle üleviimise pärast)? 3. Ja kui arvutamisel kaasatakse haigulehel olevad päevad, siis nende päevade eest saadud raha tuludesse ei kaasta, kuna SM pole nende rahade pealt ju makstud? tänan vastuste eest

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39847 lisas molly
haiguslehel oldud päevad ja tasu jäävad arvestusest välja

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • nono
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39856 lisas nono
Vanemahüvitise suurus

Eelmise kalendriaasta tulude hulka arvestatakse lisaks töisele tulule ka Haigekassa poolt makstav ajutise töövõimetuse hüvitis töövabastuse eest ajutiselt teisele tööle või ametikohale üleviimise võimatuse tõttu. Samuti tagatakse varasema sissetuleku suuruses hüvitise maksmine neile, kes eelmisel kalendriaastal olid üle viidud kergemale tööle ning jätkasid töötamist, arvestades sissetulekuna samuti Haigekassa poolt makstavat palgavahe hüvitamist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.