Dekreet

  • Caroly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39846 lisas Caroly
Dekreet lisas Caroly
saan dekreedi raha eelmise aasta eest..sain palka eelmine aasta 7 kuud ja 7500 oli bruto, neto tuli 6300.. Kui palju saan dekreedi rahasid?
Tean ,et miinimumi järgi tuleb see smma 16 000
kas siis mul kes ma töötasin 7 kuud saab tulla sama summa mis sellel kes ei töötanud yldse?Kui keegi arvutaks mu eest ja seletaks oleksin väga tänulik!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39850 lisas Sirje

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Caroly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39851 lisas Caroly
Vastas Caroly teemas Dekreet
Ma palusin abi dekreedi asjus mitte VH:S

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39852 lisas imelik
Vastas imelik teemas Dekreet
Ja mis asi see dekreed veel on?
Tänapäeva Eestis pole olemas sellist nähtust! Kui soovid abi sünnitushüvitise asjust siis loe haigekassa lehelt selgitusi ja sealt leiad ka ravikindlustuse seaduse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Vivian
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39855 lisas Vivian
Vastas Vivian teemas Dekreet
Dekreedi raha arvutatakse nii, et eelmise aasta tulu ( nii mitu kuud palka said) jagatakse tööl käidud kuudega. Dekreedi raha saad täpselt 4,6 kuu eest, kui lähed dekreeti 70 p enne sünnitustähtaega. Nii et kui ma nüüd pange ei pane, siis saadud summa korrutatakse nende 4.6 kuus olevate päevade arvuga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Caroly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39857 lisas Caroly
Vastas Caroly teemas Dekreet
Oot mis ma pean kirjutama ,et palun abi dekreeti asjus või..?siiamaani olen igalpool kirjapildis näinud nii nagu mina kirjtasin.. Sõna dekreeti kasutaks ma näiteks lauses MA LÄHEN DEKREETI vms.


To vivian: kas jagatakse tööl käidud kuudega kas mitte terve aastaga?? sellepärast jäänis olengi ,et igalpool räägitakse eri juttu..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39859 lisas imelik
Vastas imelik teemas Dekreet
dekreet/dekreedi/dekreeti - vahet pole, abi palud sa ju tegelikult sünnitushüvitise asjus. Mõtlemist sulle!

Kuudega ei jaga haigekassa midagi.
Jäme arvutus: Kui 5 kuud istusid lihtsalt kodus siis aasta tuluks ongi sul 7*7500 ja see jagatakse 365 päevaga ja selle vastus korrutatakse 140 = sünnitushüvitis millest maha läheb veel tulumaks 21%.

See, et igalpool rääkitakse eri juttu tuleb teist endist küsijad, sest keegi vastajatest ei pea oletama mida keegi dekreedi all mõtleb(mõni rasedus-ja sünnituspuhkust mõni lapsehoolduspuhkust) ja tegelike andmeid mida veel teada on vaja nende erinevate puhkuste ja hüvitiste osas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sellepärast oli sulle soovitus minna haigekassa lehele aga ei ei viitsi või ei oska või milles asi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Vivian
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39866 lisas Vivian
Vastas Vivian teemas Dekreet
Arvesse lähevad ainult töötatud kuud, mul oli täpselt sama probleem, et kõik räägivad erinevatest asjadest. Abi sain tuttavalt raamatupidajalt ning käisin kunagi ka haiglajuures perekooli loengus, kus räägiti sama juttu. Dekreedi ja ka VH arvutamisel lähtutakse ainult töötatud kuudest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39874 lisas molly
Vastas molly teemas Dekreet
sünnitusleht on töövõimetuslehe üks liik ja arvutatakse nagu teisedki töövõimetuslehed.loe ravikindlustuse seadus §55.365-st lahutatakse maha ainult haiguslehel oldud päevad.kui su tl oli üldse ainult 7 kuud, siis 7 kuu palk:365.
lugege §55 ja ütelge kas saite aru nagu mina

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.