lisa vaba päev kuus

  • jane
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39878 lisas jane
Tere!
Minu pojale on määratud keskmine puue. Käime iga kuu Tartus arstlikul kontrollil. Septembris sai poeg 16-aastaseks, nüüd taotleme töövõimetuspensioni. Minu küsimus on: Kas mul on õigus ka edaspidi ühele tasustatud vabale päevale kuus või enam mitte?

Lugupidamisega
J.H.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39884 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas lisa vaba päev kuus
Kuna Sotsiaalhoolekande seaduse (§15 lg.2) mõistes on tegemist perekonnaliikmega, siis ilmselt ei ole kohalik omavalitsus Teiega perekonnas hooldamise lepingut sõlminud. Kui perekonnas hooldamise leping on siiski sõlmitud, siis on Teil õigus palgatapuhkusele kuni 14 kal. päeva kal. aasta jooksul.

Puhkuseseadus sätestab:
§ 31. Täiendav palgata lapsepuhkus

(1) Tööandja on kohustatud töötaja soovil andma täiendavat palgata lapsepuhkust:
1) kuni 14-aastast last kasvatavale lapsevanemale, samuti eestkostjale või hooldajale, kellega on sõlmitud sotsiaalhoolekande seaduse § 15 lõike 2 alusel kirjalik perekonnas hooldamise leping;
2) kuni 18-aastast puudega last kasvatavale lapsevanemale, samuti eestkostjale või hooldajale, kellega on sõlmitud sotsiaalhoolekande seaduse § 15 lõike 2 alusel kirjalik perekonnas hooldamise leping.

(2) Täiendavat palgata lapsepuhkust antakse kuni 14 kalendripäeva tööaasta kestel poolte kokkuleppega määratud ajal.

§ 32. Palgata puhkus poolte kokkuleppel

Töötajale võib tema soovil anda palgata puhkust poolte kokkuleppega määratud ajaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Helga
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39888 lisas Helga
Vastas Helga teemas lisa vaba päev kuus
Töö-ja puhkeaja seadus
§ 23. Puudega lapse vanema, eestkostja ja hooldaja täiendav tasuline puhkepäev
Puudega lapse ühel vanematest, eestkostjal või hooldajal, kellega on sõlmitud sotsiaalhoolekande seaduse (>RT I 1995, 21, 323; 1996, 49, 953; 1997, 35, 538; 77, 1309; 2000, 33, 198) § 15 alusel kirjalik perekonnas hooldamise leping, on õigus saada lapse kasvatamiseks üks lisapuhkepäev kuus, mille eest tasutakse keskmise palga alusel riigieelarve vahenditest Sotsiaalministeeriumi eelarve kaudu sotsiaalministri kehtestatud korras.

Alaealine on laps kuni 18 aastaseks saamiseni, seega ei tohiks probleeme olla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39889 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas lisa vaba päev kuus
Kõik õige. Ainult kas kirjalik perekonnas hooldamise leping on sõlmitud või ei ole?
Sotsiaalhoolekande seadus sätestab:
§ 15. Hooldamine perekonnas

(1) Hooldamine perekonnas on isiku hooldamine sobivas perekonnas, kelle liikmete hulka ta ei kuulu.

(2) Hooldamine perekonnas toimub valla- või linnavalitsuse ja hooldamisele võtja vahel sõlmitud kirjaliku lepingu alusel

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jane
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39895 lisas jane
Vastas jane teemas lisa vaba päev kuus
Tänan kõiki vastuste eest!

Iga kahe aasta tagant on lapsele koostatud rehabilitatsiooni plaan, määratud puude aste jne. Siis mulle ka teatati minu ja lapse õigustest. Seal oli kirjas ka punkt, et mul on õigus ühele vabale päevale kuus, et käia lapsega arsti juures. Vaba päev makstakse kinni riigieelarve vahenditest.
Mingit eraldi avaldust ega lepingut ma Sotsiaalametiga sõlminud ei ole, sest keegi minu käest seda pole nõudnud.
Teie vastusest järeldan, et mul on õigus ühele vabale päevale kuus, kuni poeg saab 18 täis. Kuid lepingu sõlmimise nõue on mulle ikka arusaamatu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39896 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas lisa vaba päev kuus
Rääkisin Sotsiaalkindlustusametiga. Neid ei huvita mingi hooldusleping tulenevalt SHS-st.
1 lisapäev on õigus kuni lapse 18-aastaseks saamiseni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jane
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 9 kuud tagasi #39908 lisas jane
Vastas jane teemas lisa vaba päev kuus
Suured tänud!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.