Auto kulud

  • Info vajaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40095 lisas Info vajaja
Auto kulud lisas Info vajaja
Ettevõttega on sõlmitud autokasutusrent. Kompensatsiooni mulle makstakse. Kui firma ei maksa erisoodustusmaksu (kuna firmal pole autot)kas ta saab siis osta minu autole talverehve? Kas sinna lisandub mingi maks veel?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40104 lisas imelik
Vastas imelik teemas Auto kulud
Kuidas saab olla, et sina oled andnud oma auto ettevõtte kasutusse ja saad veel kompensatsiooni ka? Renti makstakse sulle ehk hoopis?
Kui ettevõte võtab auto rendile või kasutusvaldusesse siis see ongi nagu ettevõtte auto ja kui tehakse ka erasõite siis peab maksma ka erisoodustusmaksusi kui just isik ise oma erasõite kinni ei maksa sõidupäeviku alusel. Nn. oma autole saab ettevõtte rehve osta küll aga sinu puhul tundub suur kala sees olevat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40110 lisas imelik
Vastas imelik teemas Auto kulud
täpsustan - Nn. oma autole...- tähendab ettevõtte autole

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • info vajaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40115 lisas info vajaja
Vastas info vajaja teemas Auto kulud
Kasutan isiklikku autot tööülesannete täitmiseks ja mulle makstakse 1000.- autokompensatsiooni. Küsimus seisneb selles kas firma saab osta minu autole talverehve? Kas firmale lisandub siis veel mingi maks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40118 lisas imelik
Vastas imelik teemas Auto kulud
Saab osta, lisanduvad erisoodustusmaksud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • info vajaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40123 lisas info vajaja
Vastas info vajaja teemas Auto kulud
Aga kui firma hakkab maksma minu auto pealt erisoodustusmaksu? Siis ma enam seda 1000.- ei saa, aga mulle kompenseeritakse bensiin mis on tunduvalt suurem summa. Kas sellisel juhul ei lisandu talverehvidele muud tasu?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40124 lisas imelik
Vastas imelik teemas Auto kulud
Kes sina seal firmas oled?
Sul on kaks asja omavahel täitsa segi!
Et firma peaks erisoodustust maksma peab selle auto andma ettevõttele(müük,rent, kasutusvaldus vms.) siis ei oleks tegemist enam sinu autoga vähemalt mõnda aega ja firma ei hüvita sulle midagi ei bensiini ei muud, healjuhul saad renditasu kui nii on rendilepingus kokkulepitud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • info vajaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40127 lisas info vajaja
Vastas info vajaja teemas Auto kulud
Meil tegemist perefirmaga. Olen töötaja. Kas saan oma autot anda firmale kasutada ja kas vabas vormis kasutusavaldus sobib? Seejärel hakkab firma maksma erisoodustusmaksu auto pealt, on nii? Ja kas siis võib osta autole mida tahes ilma omakorda lisamakse maksmata?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40128 lisas imelik
Vastas imelik teemas Auto kulud
Kui on palju töösõite siis on tõesti mõteks teha nt. vara tasuta kasutamise leping, vabas vormis sobib küll ja siis ongi kõik jooksvad kulud autole ettevõtte kulud ilma lisamaksudeta. Aga erisoodustuse piir erasõite tehes järgmisel aastal tõuseb 4000-le(2000 praegu) tasub mõelda sõidupäeviku pidamisele kui erasõite vähe on kui palju erasõite siis lihtsalt maksta kehtestatud määra järgi ja kõik on rahul.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • info vajaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40132 lisas info vajaja
Vastas info vajaja teemas Auto kulud
Suured tänud, hakkan juba asja jagama.
Üks küsimus veel. Kui ma hakkan pidama sõidupäevikut kas siis saab ka firma kinni maksta igasuguseid autokulusi ilma et ta maksaks erisoodustusmaksu? Sel juhul ma ei peaks vist ka autot firma kasutusse andma.
Igatahes suur, suur aitäh.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.