Tööraamat

  • M
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40179 lisas M
Tööraamat lisas M
Lõpetasin töösuhte, tööraamatut ei tagastatud. Väidetakse, et ma ei ole seda andnudki. Nüüd sain kirja, et tulla tööraamatu järgi aga välja oli kirjutatud uus raamat. Tahaksin ikka oma vana tööraamatut tagasi, millega ma uuele tööandjale muidu tõestan oma eelnevat töökogemust.
Kas nii võib, et tööandja kaotab tööraamatu ja annab lihtsalt uue ja ei pea selle eest vastutama?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40183 lisas imelik
Vastas imelik teemas Tööraamat
Tüüpiline juhtum: inimene tuleb tööle ning annab tööraamatu tööandja kätte hoiule. Töötab seal aastaid ning kui otsustab lahkuda, selgub, et tööraamatut polegi enam....
www.epl.ee/?artikkel=290856

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ülemus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40185 lisas ülemus
Vastas ülemus teemas Tööraamat
ei pea vastutama!

ta ei pea isegi sissekannet sinna tegema. kui sa seda muidu soovid, siis ta peab tegema.

mul hunnikus tööraamatuid mida keegi isegi tagasi ei taha (öeldakse, et pole vaja).

tööraamatuga ei tõestata midagi - isegi mitte tööstaazi jaoks on meil ministeerium olemas SM nimeline.

kui tahad töökogemust tõestada, kirjutad CVsse soovitajad. kui soovitajaid pole - oled sitt tööline olnud!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40191 lisas molly
Vastas molly teemas Tööraamat
tead sa ülemus et praegu on veel tööraamat kohustuslik. ja kust kohast ma hakkan oma tööaastaid otsima kui olen tööl näiteks 1974 aastast ja sina oled minu tööraamatu ära kaotanud.ja kust kohast see nn SM ministeerium
mu sinu lohakuse tõttu kadunud aastad välja võlub

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Helga
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40192 lisas Helga
Vastas Helga teemas Tööraamat
Ülemus, meil siiski kehtib veel vana TLS
§ 20. Tööraamat

(1) Tööraamat on töölepingu alusel töötamist tõendav põhidokument.

(2) Tööandja on kohustatud pidama tööraamatut kõigi põhikohaga töötajate kohta.

(3) Tööraamatusse kantakse:
1) töötaja ees- ja perekonnanimi;
2) töötaja sünniaeg;
3) töölepingu alusel töötamise aeg, sealhulgas erikandega töötamise aeg töödel või tingimustes, mis annavad töötajale õiguse soodustuspensionile või pensioniõigusliku staaži soodustatud korras arvutamisele;
4) töölepingu peatumine § 55 punktide 1-2 ja 7 alusel kauemaks kui kolmeks kuuks.

(4) Töötaja nõudel kantakse tööraamatusse:
1) töölepingu lõpetamise või kehtetuks tunnistamise aluse formuleering viitega seaduse paragrahvile, lõikele ja punktile;
2) andmed tehtud tööde ja täidetud ametikohtade kohta;
3) kohakaasluse korras töötatud aeg, kui töötaja esitab põhikoha tööandjale dokumendi, mis tõendab kohakaasluse korras töötamist;
4) teise tööandja juures §-de 67 ja 68 alusel töötatud aeg, kui töötaja esitab põhikoha tööandjale niisugust töötamist tõendava dokumendi.

(5) Andmeid, mida ei ole käesoleva paragrahvi 3. ja 4. lõikes mainitud, tööraamatusse ei kanta.

(6) Tööraamatu vormi, samuti tööraamatu täitmise ja dublikaadi andmise korra ning tööraamatu hinna kehtestab Sotsiaalministeerium.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • M
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40199 lisas M
Vastas M teemas Tööraamat
Ülemusel võib olla lademes tööraamatuid, mina tahan oma vana tööraamatut tagasi ja olen ka korduvalt küsinud. Samuti on mul olemas soovitajad kuid tõesti, aastast 89 näiteks ei ole alles firmat, kus ma tööle asusin.
Minul jooksmist ja paberit ajamist, sest mõni lohakas ülemus ei hoia dokumente nii nagu peab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • alluv
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40201 lisas alluv
Vastas alluv teemas Tööraamat
tööraamat on vajalik milleks?
pensioniks!

alates sellest hetkest kui tuli elektrooniline e-riik on pensioni arvetsamise aluseks makstud SM, mitte tööaastad.

see mis seaduses kirjas on pigem suunav.
olen täitnud elusees ühe tööraamatu - töötajaid on olnud paarisaja ringis viimase 4 aasta jooksul.

kui töötaja tahab, venitan. kui nõuab - venitan.

milleks mulle lisatööd vaja on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • alluv
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40202 lisas alluv
Vastas alluv teemas Tööraamat
tööraamat on vajalik milleks?
pensioniks!

alates sellest hetkest kui tuli elektrooniline e-riik on pensioni arvetsamise aluseks makstud SM, mitte tööaastad.

see mis seaduses kirjas on pigem suunav.
olen täitnud elusees ühe tööraamatu - töötajaid on olnud paarisaja ringis viimase 4 aasta jooksul.

kui töötaja tahab, venitan. kui nõuab - venitan.

milleks mulle lisatööd vaja on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40235 lisas annaliisa
Vastas annaliisa teemas Tööraamat
Kas see, hetkel ja lähiajal kehtiva, TLS punkt ei pane häirekelli lööma?

TLS § 119. Vastutus tööraamatu ja lõpparve kinnipidamise eest

(1) Tööraamatu kinnipidamisel on tööandja kohustatud maksma töötajale keskmist palka iga tööraamatu kätteandmisega viivitatud päeva eest kuni tööraamatu kätteandmiseni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • M
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40262 lisas M
Vastas M teemas Tööraamat
Minu juhtumi puhul pole tegemist sellega, et ma kohutavalt nüüd rahalist hüvitist tahaks. Tahan tagasi oma vana tööraamatut, loogiline ju et selles on kogu mu tööalane minevik kirjas.
Vaevalt see ka nii on, et tööandja kaotab tööraamatu ja maksab mulle surmani keskmist palka:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.