tervist kahjustav töö

  • ave
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40295 lisas ave
töötan metallitöölisena see on tervistkahjustav ja raske töö. olen 2 kuud rase ja arst kirjutas välja lehe et tööandja peab viima üle kergemale tööle ja tasuma samaväärset palka või tasuma 80% palgast. nemad väidavad et sellist seadust pole .nemad pakkusid miinimum palgaga koristaja töö kuigi see ka raske ja tervis pole kiita.töö on teispool eesti otsa.Mida teha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40296 lisas imelik
Vastas imelik teemas tervist kahjustav töö
tööandja EI peab üleviimisel kergemale tööle maksma samaväärset palka või tasu 80% palgast.

TLS §63. Raseda töötingimuste ajutine kergendamine või ajutine üleviimine teisele tööle
(1) Rasedal on õigus nõuda arsti vormistatud haiguslehe alusel töötingimuste ajutist kergendamist või ajutist üleviimist teisele tööle. Töötajale hüvitatakse palgavahe ravikindlustuse seaduses ettenähtud korras.
(2) Kui tööandja asukoha (elukoha) järgne tööinspektor on tuvastanud, et tööandjal ei ole võimalik raseda töötingimusi kergendada või teda kergemale tööle üle viia, vabastatakse ta haiguslehel näidatud ajaks tööst ja makstakse kohustusliku ravikindlustuse hüvitist ravikindlustuse seaduses ettenähtud korras.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40297 lisas imelik
Vastas imelik teemas tervist kahjustav töö
parandus: tööandja EI pea üleviimisel...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ave
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40298 lisas ave
Vastas ave teemas tervist kahjustav töö
kas ma pean vastu võtma töö mis tööandja pakub kuigi see on rasedale ikkagi raske? mis on minu õigused?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40299 lisas imelik
Vastas imelik teemas tervist kahjustav töö
Ei pea.
Õigus jääda töövõimetuslehele.
Loe www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/yleviimine/

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ave
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40301 lisas ave
Vastas ave teemas tervist kahjustav töö
aitähh vastuse eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palgatibi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 8 kuud tagasi #40322 lisas palgatibi
Vastas palgatibi teemas tervist kahjustav töö
olin jaanuaris samas olukorras... selle yleviimise lehega ylemuse laua juures.. kuna minu ülemusel ei olnud mulle pakkuda kergemat tööd siis olin haiguslehel kuni dekreeti minekuni.. kindlasti ära ole nõus miinimumi eest töötama, see viib nii su dekreedirahad kui ka vanemapalga tunduvalt alla sest seda arvestatakse sul ju selle aasta järgi. Räägi ylemusega.. aga kui haigusleele jääd siis saad küll oma palgast 80%

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.