Kuidas käituda?

  • Liina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #40446 lisas Liina
Kuidas käituda? lisas Liina
Tööandja soovib põhipalka vähendada, kuna see on tema arvates põhjendamatult suur.
Mina aga pole nõus lepingu muudatustele alla kirjutama. Nüüd siis peale mitmekordset lepingu ette viskamist ähvardab tööandja koondamisega. Mina lepingu muudatusele alla ei ole kirjutanud, kuna minu jaoks on töö endiselt sama, mis aastaid tagasi ja palka pole ka tõstetud siis, kui firmal hästi läks. Palk on aastaid püsinud ühel tasemel, ometi on elu palju kalimaks läinud.
Seega, mis on minu õigused?
Töötatud selle tööandja juures rohkem kui 5a.
Mida ma peaks teadma, kui mind ootab ees koondamine? Kas töötajat kaitseb ka mingi seadus selle eest, et tööandja tekitab stressi oma ähvardustega, a la stiilis, kui alla ei kirjuta siis järgmine, keda koondatakse oled sina...
Pidev pinges olek, kuid samas tööst ilma päris jääda ka ei taha, et sealt ise ära tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #40451 lisas Ly
Vastas Ly teemas Kuidas käituda?
Kui on nii pikk tööstaaž, siis koondamise puhul ettetteatamise tähtaeg 3 kuud + 3 kuu keskmine hüvituseks. Polegi nii paha ju. Peale selle on võimalik töötukassat toetust saada veel mingi aeg.Ega tööandja võimatu käitumise eest ei ole keegi kaitstud, seega soovin vastupidavust ja kindlat meelt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.