Kohtutäitur

  • Rene
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #40601 lisas Rene
Kohtutäitur lisas Rene
Mul selline asi, et ma olen isapuhkusel ja mul on 3 last. Samas mul on ka riigivõlg ja kohtutäitur kukil. Palju on minu ja mu laste pealt puutumatu summa?
Ja mida teha nüüd kui kohtutäitur on võtnud pea kõik raha arvelt ära kuigi tal on minu laste sünnitunnistuste koopiad.

Tänan

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #40606 lisas mari
Vastas mari teemas Kohtutäitur
võta ühendust kohtutäituriga, helista või mine vastuvõtule ja küsi selgitust. Pead saavutama kohtutäituriga kokkuleppe, kui oled nõus igakuuselt vabatahtlikult maksma siis vabastab arve aresti alt, võta ührndust täituriga.Tee maksegraafik täituriga

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #40607 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas Kohtutäitur
Seaduse (Täitemenetluse seaduse § 132) mõistes saad Sa sissetulekuid, millele kohtutäitur nõuet pöörata ei saa. On vaja suhelda kohtutäituriga ja mingi mõistlik kokkulepe saavutada. Kohtutäituriga saab maksegraafiku alusel tasumises kokku leppida arvestades võlausaldaja tingimusi,. Näiteks BIG ei ole üldjuhul alla 500 kroonise tasumisega nõus.
Kui täitur on arvelt raha arestinud ja sa arvad, et tal ei olnud selleks alust, siis peab kolme päeva jooksul täiturile kirjutama avalduse, et ta selle raha tagasi kannaks. Kui sa seda kolme päeva jooksul ei tee, siis kannab täitur raha üle võlausaldajale.
On vaja suhelda kohtutäituriga. Ja ma ei saa aru, miks sa oled selle nõude üldse nii kaugele lasknud minna. Miks sa eelneva menetluse käigus kokkuleppeid saada ei üritanud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Rene
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #40644 lisas Rene
Vastas Rene teemas Kohtutäitur
Tegemist oli liiklustrahviga, mitte mingi bigi vms asjaga. Kohtutäituriga oligi suheldud ja lepitusd kokku, et võimaluse korral kohe tasun kui saan. Aga siin paar kuud tagasi jäin töötuks ja uut polnud leidnud jäin ise naise asemel lapsehoolduspuhkusele kuna suurem sissetulek sel juhul.
Nüüd helistasin ka sellele kohtutäiturile- pika vaidlemise peale lubas raha tagasi kanda aga eks näis. Häiris väga see, et kuigi meil oli kokkulepe ja ta oli teadlik mu olukorrast teadlik, võeti ikka raha maha.
Selle kohtutäituriga on ennemgi arusaamatusi olnud ka teistel isikutel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #40649 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas Kohtutäitur
Kuna puutun nende asjadega päris sageli kokku, siis eriti liiklustrahvide nõuete täitmisel osa täitureid vahendeid ei vali. Neid ei huvita ei pere suurus ega saadavad sissetulekud. Ise arvan , et siin võib olla see küsimus, et kui täitur ei ole suutnud 18 kuu jooksul nõuet täita, siis on inimesel võimalik kohtu kaudu nõuda nõude tühistamist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #40655 lisas mari
Vastas mari teemas Kohtutäitur
maksa trahvi kasvõi 100 krooni kuus on ka rahu maa peal, vähemalt näha et asi liigub

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Andrea
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 5 kuud tagasi #41295 lisas Andrea
Vastas Andrea teemas Kohtutäitur
Tere. Kas on võimalik sellest lähemalt rääkida? nimelt kui on 18 kuud möödunud, kas inimene peab kohtu kaudu nõudma nõue tühistamis? Kuidas selline asi peaks välja nägema, kelle juurde peab pöörduma?

ettetänades

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.