palgast

  • margit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #40638 lisas margit
palgast lisas margit
Asusin paar kuud tagasi uuele töökohale mis alles oli avatud. Leppisime ilsasti palganumbris kokku ja tegime lepingu katseajaga 4 kuud.
Pakuti välja veel lõunapausi 30 minutit millest me loobusime kuna ei pea sellisel viisil lõunat.
Päevas peame vaid paar suitsupausi kiirelt ja toaleti külastus. Selleks peame küll poe natukeseks sulgema. Tööajast aga arvestadakse ikka maha see 30 minutit arvestamatta seda ,et tuleme tööle varem ja lõpetame hiljem mida nad tööaja sisse ei arvesta.
Nüüd tuldi meile jutuga, et firmal ei lähe hästi ja äkki me oleks nõus kui meie palganumber väheke väheneks kuni halb aeg mööda saab. Olime asjaga nõus tingimusel, et see 30 minutit meie palgast puutumatta jääb.
Tuli palk ja ikka on ilusti 30 minutit tööajast maha võetud ja tunnitasu ei anna isegi seda vähemat tunnitasunumbrit välja.
Mis on sellise asja juures üldse minu õigused?
Katseajal olles kardan, et ega suurt ei olegi peale selle, et võin tööst loobuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #40643 lisas imelik
Vastas imelik teemas palgast
Oma viga, et ei kasuta 30min. puhkamiseks ja enestamiseks, tööandja on oma kohustuse täitnud.
§ 16. Vaheaeg puhkamiseks ja einetamiseks
(1) Tööandja on kohustatud töötajale andma vaheaja puhkamiseks ja einetamiseks pärast neli tundi kestnud töötamist, kui kollektiivlepingus ei ole sätestatud teisiti.
(2) Vaheaeg puhkamiseks ja einetamiseks kestab 30 minutist kuni 1 tunnini.

(21) Katkematu tööprotsessi korral, kui töö toimub kolmes vahetuses, võib täisealisele töötajale puhkamiseks ja einetamiseks ettenähtud vaheaja kestus olla 20 minutit.
(3) Puhkamiseks ja einetamiseks ettenähtud vaheajal on töötajal õigus tööandja territooriumilt lahkuda. Kollektiiv- või töölepingus võib teisiti kokku leppida juhul, kui tööandja territooriumil on tagatud tingimused toitlustamiseks ja puhkamiseks.
(4) Töödel, kus töö iseloomu tõttu pole võimalik anda vaheaega puhkamiseks ja einetamiseks, luuakse töötajale võimalus einetada tööajal. Einetamise aeg arvatakse tööaja hulka.


Kui on kokkulepitud kuupalk mis ei tohi olla täistööaja korral väiksem kui 4350 siis pole mõtet tunnipalgast rääkida.
Arusaamatuks jääb millist sinu õigust on rikutud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • margit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #40653 lisas margit
Vastas margit teemas palgast
Leppisime alguses kokku tunnitasus mis pandi ka lepingusse kirja. Hiljem paluti võimalust, et maksavad 5,- krooni tunnis vähem kui lepingus kirjas.
Kuhugi ma alla kirjutanud ei ole vaid olen suusõnaliselt öelnud, et põhimõtteliselt olen nõus siis kui pole seda 30 minutilist tööajast kinnipidamist. Tööle olen vormistatud täistööajaga aga oma tunde pole mul võimalik täis teha ja siis veel võetakse maha ka sellest mis oled tööl.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #40660 lisas imelik
Vastas imelik teemas palgast
No 30min paus on normaalne.
Tunnitasu ei tohi olla vähem kui 27.-Kirjalikult vormistatakse kõik muudatused ja kokkulepped!

Kui tunned, et saad külma siis pöördu TI poole või lahku kohe niikaua kui veel võimalus 3klp-e ettetatamisega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.