riigipühal töötamisest

  • marika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #40975 lisas marika
Olen riigiteenistuja ja töötan graafiku järgi.Alustasin tööd 31,dets.2008 kell 8.00 ja lõpetasin vahetuse 01.jaanuaril 2009 kell 8.00,kokku 24 tundi. Minu küsimus on: kas ma peaksin saama riigipühade ajal töötamise eest lisatasu kõik need 24 tundi ja töötasu peaks jääma detsembri arvestusse? Minu palgalehel pühadetasu ei kajastunud..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #40984 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas riigipühal töötamisest
Nii nagu 16 tundi 31.dets. töötamist läks dets. kuu norm töötundide arvestusse nii oleks pidanud olema 16 tundi pühade tasu dets. arvestuses. Ja veel 8 tundi pühade tasu jaan. arvestuses.

Palgaseadus sätestab:
§ 16. Riigipühal tehtud töö tasustamine

(1) Riigipühal tehtud töö eest makstakse vähemalt kahekordselt, olenemata sellest, kas töötati graafikukohaselt või graafikuväliselt.

(2) Kui vahetus algab riigipühaeelsel päeval ja lõpeb riigipühal või algab riigipühal ja lõpeb riigipühajärgsel päeval, tasustatakse tööd sellises vahetuses nagu riigipühal.

(3) Töötaja soovil võib tööandja hüvitada riigipühal graafikuvälist töötamist vaba aja andmisega tööl oldud aja ulatuses. Sel juhul tasustatakse riigipühal tehtud tööd nagu tööd tavalisel tööpäeval.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.